Zapisy na szczepienia HPV

Kolejny już raz przeprowadzone zostaną szczepieni przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), odpowiedzialnego za powstawanie raka szyjki macicy. Tym razem program skierowany jest do dziewcząt i chłopców urodzonych w roku 2007, zameldowanych na terenie jednej z 17 gmin Powiatu Poznańskiego oraz uzupełniająco dziewcząt i chłopców, którzy otrzymali co najmniej 1 dawkę szczepionki w ramach Programu realizowanego przez Powiat Poznański w 2020 roku.

W ramach programu profilaktycznego dzieci urodzone w 2007 r. będą szczepione dziewięciowalentną szczepionką GARDASIL 9.

Cykl szczepień składa się z 2 dawek. Przewidywany harmonogram szczepień:

I dawka maj – czerwiec 2021

II dawka listopad – grudzień 2021

ZAPISY NA SZCZEPIENIA – DOTYCZY DZIECI URODZONYCH W 2007 .:

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, o możliwości skorzystania ze szczepień decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zapisy na szczepienia dla dzieci z rocznika 2007 przyjmowane są od 12 maja 2021 r.

  • pod numerami telefonów: 61 847 04 54 oraz 573 149 181
  • na adres e-mail: powiathpvzapisy@gmail.com – Uwaga!!! Zakres niezbędnych danych wymaganych w zgłoszeniu dostępny jest na stronie internetowej: www.edictum.pl, w zakładce: PROGRAMY/HPV Powiat Poznański 2021
  • osobiście – w siedzibie przychodni Edictum PLUS – Poznań, ul. Mickiewicza 31, pokój 120 (1 piętro) w godz. od 9:00 do 15:00.

INFORMACJA DOTYCZĄCA SZCZEPIEŃ UZUPEŁNIAJĄCYCH:

Dzieci*, które rozpoczęły szczepienia ramach „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV” realizowanego w 2020 r. przez Powiat Poznański mogą zgłaszać się na szczepienie w podanych wyżej terminach, bez wcześniejszej rejestracji. Warunkiem kontynuowania szczepień w roku 2021 jest zachowanie wymaganych odstępów między kolejnymi dawkami: II dawka min. miesiąc po przyjęciu I; III dawka minimum trzy miesiące po przyjęciu II, przy czym III dawka szczepionki musi zostać podana najpóźniej rok po podaniu I dawki.

(*dotyczy dzieci, których rodzice/opiekunowie prawni otrzymali pisemną informację ze Starostwa Powiatowego w Poznaniu o możliwości dokończenia cyklu szczepień rozpoczętych w 2020 r. W przypadku wątpliwości dotyczących uprawnień do szczepień uzupełniających należy kontaktować się z Wykonawcą Programu, pod numerem tel.: 573 149 181).

Więcej informacji dostępnych na stronie Przychodni Edictum w zakładce Programy.

źródło: swarzedz.pl
foto: swarzedz.pl