Wywiad z trenerem Meblorza

Okres przygotowawczy dobiegł końca. Już jutro wrócimy do rozgrywek ligowych. Jakie nastroje panują w drużynie i jak przepracowany okres ocenia trener Łukasz Goiński? Zachęcamy do przeczytania krótkiej rozmowy!

1. Trenerze, za Meblorzem pierwszy okres przygotowawczy pod Pana okiem. Wiemy, że był intensywny, ale proszę zdradzić, czy udało się zrealizować postawione założenia?

Okres przygotowawczy w tej zimowej wersji jest długi, dlatego nasz plan był wymagający pod względem fizycznym, mentalnym i taktycznym. Wszystkie te aspekty poprawiliśmy i z niecierpliwością czekamy na start rundy wiosennej.

2. Lada moment wracamy do rozgrywek ligowych. Czy podczas przygotowań wykreował się w głowie Trenera skład, który powalczy wiosną o punkty, czy raczej będzie więcej rotacji i nikt nie ma pewnego miejsca w składzie?

Celem przed okresem przygotowawczym, było wzmocnienie rywalizacji. Tak na prawdę to od samych zawodników będzie zależało czy te rotacje będą. Ja chciałbym, żeby tak było, bo oznaczałoby to wypełnienie celu jaki sobie postawiliśmy. Moim zdaniem mam silniejszą kadrę niż w zeszłej rundzie.

3. Kadra jest mocno odświeżona. Czy możemy prosić o parę słów na temat nowych zawodników?

Nowi zawodnicy są odpowiedzialni za wzmocnienie rywalizacji na pozycjach, praktycznie każdy zawodnik, który do nas dołączył wypełnia to kryterium. Mam nadzieje, że kilka słów będę o nich mówić po spotkaniach ligowych bo one są miarą ich umiejętności i przydatności do drużyny. Będą to pozytywne słowa więc kibice szybko nauczą się ich nazwisk.

4. Okres przygotowawczy to również czas odejść z klubu. Kogo nie zobaczymy już wiosną w barwach Meblorza?

Jeżeli chodzi o absencje w tej rundzie, jest ich kilka z różnych powodów. Największą jest brak Jana Głuchowskiego, który skorzystał z możliwości wymiany studentów ERASMUS. Plusem jest to że Janek raczej zawiesza granie i jeszcze go zobaczymy kiedyś w koszulce Meblorza. Z różnych powodów nie zobaczymy:
– Krystiana Skórczyńskiego (praca),
– Kamila Czaplickiego (rezygnacja z gry),
– Kacpra Chojnackiego (Avia Kamionki),
– Macieja Echausta (Meblorz II),
– Oleksiego Labana (Tarnovia Tarnowo Podgórne),
– Łukasza Ledy (Avia Kamionki),
– Łukasza Szumińskiego (Drużyna Wiary Lecha)
– Oskara Czechowskiego (Meblorz II)

5.Jaki cel stawia sobie trener Goiński na tę rundę? Czy będzie to włączenie się do walki o awans, czy raczej spokojny byt w V lidze?

Jest on prosty: chcemy zdobyć 3 punkty w każdym z 15 spotkań które nas czekają. Chcę, aby drużyna strzelała dużo bramek i mało ich traciła. Żeby gra była widowiskowa dla kibiców, a klub wrócił na swoje miejsce, czyli mocnej drużyny na V ligowych boiskach. „Spokojnych bytów” nie lubię więc mam nadzieje, że tych punktów uda nam się dużo nazbierać. Chciałbym zaprosić wszystkich kibiców, na nasze spotkania w rundzie wiosennej, jesteście częścią tej drużyny i Wasze wsparcie bardzo nam pomaga w osiąganiu celu. Do zobaczenie na stadionie Meblorze.

Dziękuję za odpowiedzi na pytania, życzę powodzenia i do zobaczenia podczas rozgrywek.

Źródło: meblorz.pl