VIII miejsce Młodziczek Starszych


Od środy zespół Lider Biofarm Swarzędz rocznik 2008 rozgrywał we Wrocławiu Finał Mistrzostw Polski Młodziczek Starszych U13K. Dla podopiecznych duetu trenerów Magdaleny Dedio i Andrzeja Śniadek było to zwieńczenie fantastycznego sezonu.

Swarzędzanki zostały Mistrzyniami Wielkopolski, wygrały rozgrywki strefowe, ćwierćfinał MP oraz zajęły drugie miejsce w półfinale. Liderki grały w składzie: Gabrysia Flaszak, Antosia Maj, Antosia Kuchcińska, Julia Zająć, Marika Mierzejewska, Antosia Sikora, Marysia Frąckowiak, Alicja Kobylińska, Pola Bącalska, Hania Mróz, Nikola Szura  oraz Gabrysia Gajda. W pierwszym meczu swarzędzanki uległy późniejszym Mistrzyniom Polski GTK Gdynia 40:66.

W czwartek po zaciętej walce przegrały z MUKSem Poznań 36:43, a w piątek 40:43 z MUKSem Bydgoszcz. W sobotę pozostała swarzędzankom walka o 7 miejsce z gospodyniami 1 KS Ślęza Wrocław i tutaj również po walce przegrały 58:68. Ostatecznie Liderki zajęły ósme miejsce, najgorsze w finałach, ale podkreślić należy, że jest to 8 miejsc w Polsce. W rozgrywkach brało udział około 100 klubów z całej Polski i ósme miejsce przed sezonem wzięli by wszyscy w ciemno.

Dla Liderek walka z najlepszymi drużynami w Polsce była bezcennym doświadczeniem. Swarzędzanki dopingowane były przez liczną grupę rodziców i nawet organizatorzy podkreślali, że była to najfajniejsza zorganizowana grupa kibiców. Rodzice pokazali siłę #LiderFamily.

Źródło: Lider Swarzędz