Pierwsza Swarzędzka Senioriada… Czekamy na następną!


9 maja seniorzy tłumnie przybyli na Pierwszą Swarzędzką Senioriadę. Rozmaite atrakcje czekały na zainteresowanych przy hali sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Po tanecznej, kolorowej rozgrzewce z balonami seniorzy spróbowali swoich sił na basenie, murawie i bieżni. Rekreacyjne konkurencje, w których zawodnicy chętnie brali udział to: bieg z jajkiem, hokej na trawie, układanie jengi, rzut kaloszem do celu, strzał do bramki.

Po sportowych emocjach przyszła kolej na część artystyczną. Występ grupy „Senioritki” oraz sekcja Ośrodka Kultury w Swarzędzu „Taniec w kręgu” zauroczyły widzów, a Zespół Regionalny „Olszyna” porwał publiczność do spontanicznego tańca. Wodzirej prowadzący zabawę dodawał wszystkim pozytywnej energii.

Zwycięzcy w konkurencjach sportowych zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami. Burmistrz Marian Szkudlarek pogratulował i podziękował wszystkim organizatorom: Radzie Seniorów, Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Swarzędzkiemu Centrum Sportu i Rekreacji, Ośrodkowi Kultury oraz pracownikom Urzędu Miasta i Gminy. Dzięki dobrej współpracy oraz zaangażowaniu Pierwsza Swarzędzka Senioriada stała się niezapomnianym, bardzo udanym wydarzeniem. Mamy nadzieję, że na stałe zagości ono w naszym miejskim kalendarzu.

Nagrodzeni w konkurencjach:

BIEG na 100 m.

W kategorii kobiecej:

 1. Wiśniewska Renata
 2. Cybulska Hanna
 3. Kapciak Małgorzata

W kategorii męskiej:

 1. Friedhelm Wolf
 2. Szczerba Błażej
 3. Kapciak Krzysztof

PŁYWANIE na 25 m.

W kategorii kobiecej:

 1. Barbara Ciećka
 2. Orczyk Jolanta

W kategorii męskiej:

 1. Jernalczyk Marian

MARSZ NORDIC WALKING na 150 m.

W kategorii kobiecej:

 1. Wiśniewska Renata
 2. Rzepecka Ewa
 3. Dembowiak Wanda

źródło: swarzedz.pl, Anna Szpakowska, Dzienny Dom „Senior-WIGOR” w Swarzędzu, fot. Izabela Paprzycka