Parkrun Jezioro Swarzędzkie wraca po 15 miesiącach!


Na ten moment czekało wielu swarzędzkich biegaczy. Już w najbliższą sobotę – 12 czerwca – po wielu miesiącach wracają biegi parkrun w Polsce (ostatnia przedpandemiczna edycja odbyła się 7 marca 2020 r.). Parkrun Jezioro Swarzędzkie jest jedyną lokalizacją w gminie Swarzędz. Biegacze oraz zwolennicy aktywnego spędzania sobotnich poranków wystartują punktualnie o godzinie 9:00. Start i meta zlokalizowane są na terenie parku za Pływalnią Wodny Raj. Najbliższa edycja biegu jest wyjątkowa nie tylko ze względu na wznowienie spotkań, ale również dlatego, że po raz pierwszy zawodnicy pobiegną profesjonalnie oznakowaną trasą.

Czym jest parkrun?

Parkrun to całkowicie bezpłatne, cykliczne, pozbawione rywalizacji spotkania organizowane przez samych uczestników na całym świecie. Spotkania parkrun organizowane są na dystansie 5km w każdą sobotę o 9.00 rano. Przez cały rok. Na starcie i mecie jest prowadzony pomiar czasu, który po zakończeniu spotkania jest widoczny w ogólnodostępnej tabeli wyników.

Jak stać się członkiem społeczności parkrun?

Aby wziąć udział w biegu wystarczy tylko jedna rzecz – rejestracja na stronie organizatora przed pierwszym startem. Rejestracja w parkrun jest jednorazowa, tzn. po jej dokonaniu można wziąć udział w dowolnej liczbie spotkań parkrun w dowolnej lokalizacji w Polsce lub na świecie.

Czy parkrun Jezioro Swarzędzkie to jedyna lokalizacja?

Spotkania parkrun od wielu lat odbywają się na terenie całej Polski. Na dziś jest to aż 78 lokalizacji. Która z nich jest najbliżej można sprawdzić za pomocą wygodnego lokalizatora.