Najlepsza Kobieta na Świecie w Wings for Life World Run 2023 ze Swarzędza

Biegaczka Katarzyna Szkoda, mieszkanka gminy Swarzędz trenująca na co dzień pod opieką trenera Romana Borkiewicza, również swarzędzanina, w niedzielę, 7 maja, zdobyła tytuł „Najlepszej Kobieta na Świecie” w tegorocznym biegu Wings for Life World. W szczytnym celu przebiegła imponujące 55,07 km w czasie 3 godzin, 39 minut i 22 sekund.

W poniedziałek, 8 maja, nasza biegaczka wraz z trenerem gościła w swarzędzkim ratuszu, gdzie burmistrz Marian Szkudlarek serdecznie pogratulował jej wybitnego sukcesu sportowego. „Taka postawa to wzór dla wielu osób, nie tylko mieszkańców naszej gminy. Konsekwencja w działaniu, wiara w sukces, a także ogromny wysiłek wkładany w codzienne treningi zaowocowały tak doskonałym rezultatem. Gratulując osiągnięcia, wyrażam przekonanie, iż Pani biegowe sukcesy staną się znakomitą wizytówką Swarzędza” – czytamy w okolicznościowym liście gratulacyjnym.

Wings for Life World Run to międzynarodowy bieg charytatywny organizowany w 33 miastach na świecie. Dochód z biegu przeznaczony jest na badania nad urazami rdzenia kręgowego. Odbywa się on od 2014 roku w pierwszą niedzielę maja. Po pewnym czasie od startu biegaczy rusza za nimi specjalny samochód „meta”. Każdy uczestnik, którego „dogoni meta” kończy wyścig. Zwycięża biegacz, którego jako ostatniego dosięgnie meta i przebiegnie najdłuższy dystans. W Polsce bieg organizowany jest w Poznaniu.

foto, źródło: swarzedz.pl, FB