Krzysztof Kaczmarek ze Swarzędza z brązowym medalem na JBL Super League Triathlon Poznań.


Triathloniści między innymi ze Swarzędza stanęli dziś na stracie 1/4 dystansu Ironmana, który odbywa się w ramach JBL Super League Triathlon na poznańskiej Malcie. W kategorii M50-59 trzecie miejsce zajął Krzysztof Kaczmarek ze Swarzędza.  

JBL Super League Triathlon Poznań to druga w tym roku impreza z cyklu CIECH Tri Tour. Po słonecznych zawodach w pierwszy weekend września w Sierakowie, w Poznaniu zawodników zaskoczył deszcz i mgła i temperatura wody, która mimo niepogody wynosiła 18°C. Mimo tego już od rana na starcie pływackim stawiło się kilkuset zawodników. Wśród nich Krzysztof Kaczmarek, któremu warunki atmosferyczne nie przeszkodziły w zdobyciu trzeciego miejsca w kategorii M50-59.

Dzisiejszy starty na dystansie 1/4 Ironamana składał się z przepłynięcia 950 m, dystansu rowerowego o długości 45 km i biegu na 11,5 km. Trasa pływacka odbywa się w poznańskim jeziorze Malta, a kolejne etapy zwodów, jazda na rowerze i bieg, wzdłuż jeziora i następnie w kierunku podpoznańskiego Swarzędza.

Trasa ewidentnie przypadła do gustu zawodnikowi ze Swarzędza, który stając na podium nagrodę otrzymał z rąk zastępcy prezydenta Poznania Jędrzeja Solarskiego, kierownika wydziału sportu Urzędu Miasta Poznania Dariusza Łapawy oraz Profesora Jacka Kruczyńskiego.

foto: JBL Super League Triathlon