Hokej na trawie. UKS Skwarek vs. reprezentacja Indonezji


W środę 11.01.2023 miało miejsce wyjątkowe wydarzenie sportowe. Drużyna juniorek UKS Swarek gościła w Rogowie hokejową Reprezentacją Indonezji kobiet. Zawodniczki z Azji odbywają „tourne” po Europie, zdobywając doświadczenia w popularnej w Europie halowej odmianie hokeja na trawie. Najpierw uczestniczyły w Wiedniu w turnieju Rohrmax Cup 2023, w którym zmierzyły się z Reprezentacjami Belgii, USA, Czech, Szwajcarii i Austrii, by kilka dni później zagrać ze swarzędzkim Swarkiem.

Swarzędzanki nie mogły wystąpić w swoim najsilniejszym składzie. W tym samym czasie w Szwajcarii odbywają się bowiem Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, w których gra aż 5 zawodniczek Swarka.

Mimo to mecz z drużyną Indonezji był znakomitym widowiskiem. Oba zespoły pokazały miejscowej publiczności dynamiczny hokej obfitujący w zagrania na najwyższym poziomie. Zawodniczki z Indonezji prezentowały niespotykane na naszych boiskach zagrania, świetne wyszkolenie techniczne i nieznane rozwiązania taktyczne. Swarzędzanki odpowiadały kreując podobną ilość sytuacji podbramkowych. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2. Najpierw dwa gole strzeliły gościnie, Swarek nie odpuszczał i po celnych strzałach Natalii Bucher i Dagmary Czerniak doprowadził do wyrównania. Druga połowa to bardzo nieskuteczna gra swarzędzanek z jednej strony i dużo lepsza gra rywalek, które trafiły do siatki aż 4 razy.

Po meczu zawodniczki miały się poznać i umówić na rewanż w Dżakarciie.

Źródło: swarzedz.pl