Więcej połączeń na linii PKM 1 Poznań Główny – Gniezno


Już od czerwca zwiększona zostanie liczba połączeń na linii Poznańskiej Kolei Metropolitalnej do Gniezna. Wszystko to za sprawą powrotu pociągów regionalnych w relacjach z Poznania Głównego do Bydgoszczy czy Torunia.

Województwa Wielkopolskie i Kujawsko Pomorskie planują duże zmiany. Wraz z czerwcową korektą rozkładu jazdy pociągów powrócą usunięte w minionym roku połączenia z Poznania do Torunia oraz Bydgoszczy, dzięki czemu oferta przewozowa pomiędzy tymi miastami powróci do stanu sprzed grudnia 2022 roku.

Województwo kujawsko-pomorskie przekazało informację o pięciu dodatkowych parach pociągów regionalnych (obecny rozkład jazdy zawiera tylko jedną). Za istotny można uznać fakt, iż poza pociągami do Torunia, województwo uruchomi ponownie dwie pary pociągów regionalnych na trasie do Bydgoszczy, co również będzie powrotem do rozkładu jazdy, który obowiązywał przed grudniem 2022 roku. Obecnie pomiędzy Poznaniem a Bydgoszczą nie ma możliwości skorzystania z bezpośredniego połączenia.

Z nowych połączeń pasażerowie będą mogli korzystać przez cały tydzień, a więc od poniedziałku do niedzieli. Cztery pary będą kończyły swoją trasę na stacji Toruń Wschodni, jedna z nowych pięciu par będzie relacją skróconą, dojeżdżającą do Torunia Głównego. Na chwilę obecną brak jednak informacji na temat utrzymania jednej pary połączń między stolicą Wielkopolski a Inowrocławiem, oraz Toruniem a Gnieznem.

– Konsekwentnie zabiegamy o jak najlepszą siatkę połączeń. Wprowadzane zmiany godzin odjazdów pociągów dostosowujemy do potrzeb pasażerów m.in. dojeżdżających do pracy lub szkoły, a dzięki współpracy z naszymi partnerami z Wielkopolski po długich negocjacjach udało się od czerwca uruchomić kolejne pary pociągów łączącą nasze województwo z Poznaniem – zaznacza Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, cytowany w komunikacie prasowym.

źródło: metropoliapoznan.pl