Środowiskowy Dom Samopomocy ma nową siedzibę!

Nową siedzibę zyskał niedawno Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Swarzędzu. W gruntownie przebudowanym i rozbudowanym budynku przy ul. Działkowej 61A (dawne Gminne Centrum Informacji ) powstały sale terapeutyczne, szatnia, kotłownia, węzeł kuchenno – sanitarny i pomieszczenia administracyjne i magazynowe. Cały obiekt został dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

W środę, 26 kwietnia, odbyło się oficjalne otwarcie, na które przybyli m.in. poseł Bartłomiej Wróblewski oraz wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, przewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu Barbara Czachura, zastępcy burmistrza Grzegorz Taterka i Tomasz Zwoliński, sekretarz gminy Agata Kubacka, skarbnik Karolina Dziekan, dyrektor Ośrodka Pomocy w Swarzędzu Agnieszka Maciejowicz oraz, oczywiście, dyrektor ŚDS Barbara Chmiela.

Burmistrz Marian Szkudlarek prezentując gościom nową siedzibę ŚDS podkreślił, że zrealizowanie tej inwestycji, która kosztowała blisko 1,2 mln zł możliwe było dzięki dotacji w wysokości 1,1648 mln zł, którą Gminie Swarzędz przyznano z rezerwy celowej budżetu państwa. Dziękując wojewodzie Zielińskiemu za tę pomoc, burmistrz Szkudlarek wskazał, że fundusze otrzymane ze źródeł zewnętrznych (1,2 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego) pozwoliły również w ostatnim czasie na przebudowę budynku dawnej przychodni Diagter na os. Kościuszkowców 20, gdzie siedzibę zyskała świetlica socjoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży. Burmistrz przypomniał także, że do jesieni 2023 r. zakończona ma być budowa Integracyjnego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii dla Dzieci Niepełnosprawnych, który powstaje w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu. Koszt tej inwestycji ustalono w przetargu na 12.981.977 zł. Zdecydowaną większość funduszy na jej realizację (aż 11.034.680,45 zł) Gmina Swarzędz pozyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Kolejną, wizytowaną przez wojewodę Michała Zielińskiego inwestycją, była ulica Polska, na wybudowanie której Gmina Swarzędz otrzymała w sumie 7,428 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

źródło: swarzedz.pl


Wyświetl większą mapę