Przebudowa szkoły w Wierzonce – umowa podpisana!


Dnia 25 czerwca Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek podpisał umowę z wybranym w przetargu wykonawcą przebudowy Szkoły Podstawowej w Wierzonce – jest nim firma BUDOPOL-Poznań Sp. z o.o. Koszt inwestycji wyniesie 17,5 mln. zł z czego 14 mln. zł to pozyskane przez magistrat środki z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład„.

Przewidywana jest rozbudowa budynku szkolnego obejmująca siedem nowych sal lekcyjnych, świetlice oraz jadalnię . – W ramach inwestycji przewidziano rozbiórkę istniejącego budynku (parterowej dobudówki – przyp. red.) i boiska oraz budowę nowego budynku dydaktycznego i sali sportowej. Ponadto, zostanie zbudowane wielofunkcyjne boisko, bieżnia, plac zabaw, wiata na śmieci i rowery, parking oraz infrastruktura techniczna i mała architektura – można przeczytać na stronie Urzędu Miasta i Gminy. W nowym budynku mieścić będą się także gabinety dyrekcji, szatnie, pomieszczenia gospodarcze, czy toalety. W hali sportowej będą znajdować się pomieszczenia dla trenerów, łazienki, szatnie oraz pomieszczenia magazynowe. – – Umowa z wykonawcą została podpisana w formule „przeprojektuj i wybuduj”. Zmiany w projekcie obejmują zamianę obecnie zaprojektowanego źródła ciepła na kaskadę pomp ciepła grzewczo-chłodzących typu powietrze-woda oraz instalację fotowoltaiczną – informuje ratusz. .

Początki Szkoły Podstawowej w Wierzonce sięgają 1905r. , część zabudowań stanowi zabytkowa architektura. Placówka przeszła remont przeprowadzony w 2018r. polegający na przeznaczeniu dotychczasowych pomieszczeń po lokalach mieszkalnych na dodatkowe sale lekcyjne. Prace budowlane mają potrwać zgodnie z umową do września 2025r.

Źródło: https://swarzedz.pl/