Ponad 9 mln zł dofinansowania na ulice w Zalasewie i Paczkowie


W wyniku rozstrzygniętego konkursu dot. wsparcia lokalnych inwestycji drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (edycja 2022) otrzymaliśmy dofinansowanie na budowę ul. Polskiej w Zalasewie (II etap obejmujący połączenie ul. Kórnickiej z ul. Średzką). Na ten cel przyznano nam ponad 8,2 mln zł i jest to najwyższe dofinansowanie w tegorocznej edycji w województwie wielkopolskim. Zadanie będzie obejmowało m.in. budowę jezdni o szerokości 7,0 m wraz ze ścieżką rowerową o szerokości 2,0 m, obustronnym chodnikiem oraz 4 przystankami komunikacji miejskiej. Powstaną również skrzyżowania zwykłe z ulicą Niemiecką, Szwajcarską i Węgierska, a skrzyżowanie ul. Polskiej z ul. Średzką (2410P) zaprojektowano jako rondo. Inwestycja jest kontynuacją zakończonego etapu I pomiędzy ulicą Planetarną a Kórnicką.

Drugim zadaniem, na które udało nam się uzyskać dofinansowanie to ulica Wiosenna w Paczkowie. Dofinansowanie w wysokości ponad 1 mln zł zostanie przeznaczone na budowę 0,5 km ulicy o szerokości 5,3 m z jednostronnym chodnikiem.

W województwie wielkopolskim rządowym wsparciem objęto 152 inwestycji gminnych i 46 zadań powiatowych, natomiast w całym kraju wsparcie uzyskało 1698 zadań gminnych i 630 – powiatowych.

Swarzedz News dofinansowanie 2
Swarzedz News Paczkowo Wiosenna 09
Paczkowo, ul. Wiosenna – źródło: paczkowo.com

źródło: swarzedz.pl, paczkowo.com