Plan Zrównoważonej Mobilności dla Metropolii Poznań

Rozpoczyna się kolejny etap prac nad strategicznym dokumentem dla Metropolii Poznań! Powstający Plan to długoterminowa wizja i konkretne cele w zakresie poprawy transportu na obszarze Metropolii Poznań. Chodzi o określenie kierunków rozwoju transportu publicznego i prywatnego, które pozwolą połączyć oczekiwania mieszkańców i obecne wyzwania świata.

Plan Zrównoważonej Mobilności dla Metropolii Poznań do roku 2040 powstaje przede wszystkim dla mieszkańców. Plan ma na celu spełniać ich potrzeby w zakresie transportu publicznego, dlatego tak istotnym elementem są konsultacje społeczne. Dzięki tym spotkaniom tworzony plan przyszłości regionu zawierać będzie oczekiwania i potrzeby funkcjonowania poszczególnych gmin w obszarach: transportu, zagospodarowania przestrzennego, środowiska, gospodarki, polityki społecznej, zdrowia, bezpieczeństwa.

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych, które odbywać się będą od 28 czerwca do 3 lipca zarówno stacjonarnie, jak i online.

Mieszkańców Metropolii Poznań (czyli gmin: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne) zapraszamy na spotkania konsultacyjne w terminach:

28 czerwca, środa (spotkanie tylko w formie online) godz. 18.00
29 czerwca, czwartek (spotkanie stacjonarne transmitowane online) o godz. 10.00 oraz o godz. 16.00
3 lipca, poniedziałek (termin dla mieszkańców Miasta Poznania – rdzenia metropolii, spotkanie stacjonarne oraz online) godz. 16.00

Spotkania stacjonarne (również to 29 czerwca, otwarte dla mieszkańców wszystkich gmin Metropolii) odbędą się w Urzędzie Miasta Poznania, Pl. Kolegiacki 17. Planowany czas trwania to ok. 2 godziny.

Zachęcamy i serdecznie zapraszamy mieszkańców Metropolii Poznań do udziału w konsultacjach społecznych. Twój głos jest dla nas ważny!

WAŻNE! Udział w spotkaniach jest możliwy wyłącznie po wcześniejszej rejestracji! Zapisy na spotkania konsultacyjne dostępne są na stronie: https://app.evenea.pl/event/konsultacje-spoleczne-mobilna-metropolia/

7 podstawowych korzyści dla mieszkańców z wdrożenia dobrego Planu Zrównoważonej Mobilności!

stworzenie spójnej sieci infrastruktury rowerowej (tras i ścieżek rowerowych), w kontekście komunikacyjnym, jak i turystycznym, atrakcyjniejsza i bardziej dostępna komunikacja zbiorowa, zapewnienie wszystkim mieszkańcom obszaru Metropolii Poznańskiej takich opcji transportowych, które umożliwiają łatwy dostęp do celów podróży i usług, wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności pieszych i rowerzystów, zmniejszenie natężenia ruchu samochodowego, redukcja zanieczyszczenia powietrza i hałasu, emisji gazów cieplarnianych oraz konsumpcji energii, powstawanie nowych centrów przesiadkowych oraz parkingów „parkuj i jedź” pozytywny wpływ na atrakcyjność i jakość środowiska miejskiego z korzyścią dla mieszkańców i gospodarki.

źródło: www.metropoliapoznan.pl