Nowe jadłodzielnie w Swarzędzu


W Swarzędzu (oprócz już istniejącej, o której pisaliśmy w poprzednim artykule) powstały dwie nowe jadłodzielnie – „Swarzędzka Jadłodzielnia – BAZAR” (ul. Zamkowa 32) oraz „Swarzędzka Jadłodzielnia – PIĄTKA” (os. Mielżyńskiego 3A).

Celem Swarzędzkich Jadłodzielni jest wsparcie inicjatyw mieszkańców na rzecz ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w gminie Swarzędz.

Jadłodzielnia to kontener, w którym znajdują się chłodziarka oraz regał. Każdy może zostawić tu żywność, którą ma w nadmiarze, której nie jest w stanie sam spożytkować, oraz każdy może poczęstować się pozostawioną żywnością.

Produkty można zostawiać i zabierać 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Zachęcamy Państwa do dzielenia się żywnością! Pamiętajmy o tym także w okresie Świątecznym i Noworocznym. Jadłodzielnia to idealne miejsce, w którym  można pozostawić nadmiar jedzenia.

Dane adresowe jadłodzielni w Swarzędzu:

  • „Swarzędzka Jadłodzielnia” – ul. Poznańska 25 (przy budynku Ośrodka Pomocy Społecznej)
  • „Swarzędzka Jadłodzielnia – BAZAR” – ul. Zamkowa 32 (targowisko miejskie)
  • „Swarzędzka Jadłodzielnia – PIĄTKA” – os. Mielżyńskiego 3A (Szkoła Podstawowa nr 5)

Dodatkowe informacje:

tel. 505 912 340
fb: Swarzędzka Jadłodzielnia

Przedsięwzięcia pn. „Swarzędzka Jadłodzielnia”, „Swarzędzka Jadłodzielnia – BAZAR” oraz „Swarzędzka Jadłodzielnia – PIĄTKA” współfinansowane są przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach „Programu ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025”.

Źródło: opsswarzędz.pl