Konkurs „Wielkopolska Wiara”


20 marca 2023 r. (poniedziałek), w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu (os. Czwartaków 1) o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące zasad tegorocznej edycji konkursu „Wielkopolska Wiara”

W gwarze poznańskiej słowo wiara oznacza grupę ludzi i doskonale oddaje to charakter projektu, w który Wielkopolanie angażują się z wielkim zapałem już od 2014 r.

Celem projektu jest wspieranie działań lokalnych podejmowanych przez mieszkańców województwa wielkopolskiego będących członkami młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz Patronów tj. organizacji pozarządowych wspierających grupy nieformalne w realizacji działań.

W Wielkopolskiej Wiarze:
– siejemy ziarno tj. aktywizujemy grupę mieszkańców / młodą organizację do działania,
– wspieramy i obserwujemy, jak zasiane ziarno aktywności wzrasta tj. grupa tworzy swój projekt i składa w konkursie Mikrodotacji Wielkopolska Wiara,
– wspólnie zbieramy plony tj. uzyskując dofinansowanie i realizując Mikrodotację grupa / organizacja może działać i rozwiązywać lokalne problemy.

Projekty wyłonione w Konkursie Wielkopolska Wiara są bardzo różnorodne: od działań z zakresu zajęć z ekologii dla przedszkolaków, aktywizacji seniorów poprzez zajęcia kulturalne, sportowe, pokaz mody dla osób chorych na nowotwór, promowanie profesjonalnej muzyki tworzonej przez osoby z niepełnosprawnościami (nagrywanie utworów z profesjonalnymi muzykami), warsztaty internetowe – webinaria i internetową telewizję obywatelską, wyprawy przyrodnicze dla dzieci, inicjatywy recyklingowe, rewitalizacyjne, czy tworzenie murali na podstawie zaprojektowanych przez dzieci rysunków.

Link do rejestracji na spotkanie: 

https://docs.google.com/forms/d/1hkqc0u_q6AhmoGUjXxn00pghZCLeXJme8PUxPzu4hek/edit

Organizator: Hubert Łaganowski – Doradca Centrum PISOP Poznań, ul. Chwaliszewo 75, kontakt 618-519-134, 534-205-699.

Źródło: swarzedz.pl