30 milionów z Polskiego Ładu

W poniedziałek, 30 maja, burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek gościł Wojewodę Wielkopolskiego, Michała Zielińskiego, któremu podczas wizyty w naszej gminie towarzyszyli posłowie – wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk, Jadwiga Emilewicz, Bartłomiej Wróblewski oraz Zbigniew Dolata.

Podczas briefingu prasowego w swarzędzkim ratuszu goście przedstawili wyniki drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych dla Wielkopolski. Z przekazanych informacji wynika, że do Swarzędza trafi 30 mln złotych, z przeznaczeniem na dofinansowanie budowy Integracyjnego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii dla Dzieci Niepełnosprawnych (wnioskowaliśmy o 12.500.000 zł), a także na rozbudowę ul. Z. Grudzińskiego w Swarzędzu i Jasinie oraz ul. Pszennej w Łowęcinie (wnioskowaliśmy o 17.500.000 zł).

W spotkaniu uczestniczyli również samorządowcy – m.in.  radni Rady Powiatu Poznańskiego  Armin Niewiadomski i Filip Żelazny, Szymon Kurpisz – radny Rady Miejskiej w Swarzędzu, goście z Poznania i Murowanej Gośliny.

Po konferencji burmistrz Marian Szkudlarek zaprezentował gościom najważniejsze z trwających i planowanych swarzędzkich inwestycji. Omawiano możliwości pozyskania dalszych środków zewnętrznych na ich sfinansowanie.

Ostatnim punktem pobytu parlamentarzystów w naszym mieście była wizyta w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka na os. Kościuszkowców.

Przypomnijmy, że do tej pory z Rządowego Funduszu Polski Ład przyznano nam już 13.693.000 zł na rozbudowę ul. Katarzyńskiej.

Źródło: swarzedz.pl
fot. Izabela Paprzycka