Zasłużony dla Swarzędza


27 sierpnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie odbyła się XLI Sesja Rady Miejskiej. To posiedzenie było wyjątkowe, ponieważ jego celem było uhonorowanie zasłużonych dla Swarzędza osób, które w lutym tego roku zostały wyróżnione przez radnych zaszczytnymi tytułami. Wówczas, z racji obostrzeń, nie było możliwości ich uroczystego nadania, dlatego odbyło się to teraz.

Wyróżnienia „Zasłużony dla Miasta i Gminy Swarzędz” przyznano Stanisławowi Łukowiakowi – prezesowi spółki Piórex SA oraz Jackowi Wojciechowskiemu – prezesowi firmy Utal, natomiast Ryszard Tomaszewski – wieloletni redaktor naczelny Telewizji STK – otrzymał „Honorowe Obywatelstwo Miasta i Gminy Swarzędz”.

Zasługi osób wyróżnionych przypomniane zostały w okolicznościowych wystąpieniach Przewodniczącej Rady Miejskiej – Barbary Czachury oraz Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz – Mariana Szkudlarka, którzy podziękowali i pogratulowali im w imieniu całej społeczności naszej gminy.

Uroczysta sesja zakończona została występem wokalistki Kingi Kielich oraz gitarzysty Michała Wejmana – instruktorów z Ośrodka Kultury w Swarzędzu.

Źródło: UMiG Swarzędz