Warsztaty wielkanocne w Muzeum Pszczelarstwa


Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu, ul. Poznańska 35,zaprasza na warsztaty i pokazy dla dzieci i młodzieży szkolnej – szkoły i przedszkola (dzieci powyżej 4 lat).

Spotkania odbywać się będą od 28 do 31 marca 2023 r. w budynku muzeum od godz. 9.00 do 15.00. Dzieci w muzeum witać będzie Zajączek Wielkanocny. W trakcie warsztatów młodzi uczestnicy własnoręcznie przygotują pisanki z użyciem wosku pszczelego, które zabierają ze sobą. W drugiej części pobytu w muzeum uczestnicy wezmą udział w pokazach związanych z wielkanocnymi tradycjami świątecznymi. Spotkają się z wykonawcami prezentującymi sposoby wykonania pisanek, koszyków, palm i innych ozdób świątecznych. Ciekawa będzie prelekcja o tradycji chodzenia z kurkiem po dyngusie, jednym z najbardziej popularnych polskich ludowych zwyczajów wiosennych. Nie zabraknie informacji w jaki sposób wykorzystywano produkty pszczele w trakcie Wielkanocy. Na zakończenie pobytu w muzeum dzieci będą mogły liczyć na pomoc Zajączka Wielkanocnego w poszukiwaniu ukrytych na terenie skansenu słodkich prezentów.

Przewidywany czas trwania spotkania – około 1 godz.

Odpłatność za udział w spotkaniu – 15 zł.

Za dodatkową opłatą 2,5 zł będzie można otrzymać słodki poczęstunek – wafelek z miodem.

Opiekunowie grup mają wstęp bezpłatny.(1 opiekun na 10 uczniów)

Opiekunowie grup proszeni są o dostarczenie słodkich prezentów dla swoich podopiecznych /opcjonalnie/.

Przyjmowane będą tylko grupy wcześniej awizowane według kolejności zgłoszeń.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielamy i zapisy według kolejności zgłoszeń przyjmujemy pod nr tel. 61 6511817 w godz. 9.00-14.00 od wtorku do piątku.

Zapraszamy

Źródło: swarzedz.pl