W drodze do Betlejem


Sobotnie popołudnie, 2 grudnia, wypełnione było radosną atmosferą śpiewu bożonarodzeniowego, chociaż nie tylko. W swarzędzkiej sali koncertowej odbył się koncert kolęd dedykowany szczególnie seniorom mieszkającym w gminie Swarzędz.

Najpierw na scenie wystąpił zespół „Wino i Chleb”, który szybko wprowadził wszystkich w klimat świąteczny, wykonując tradycyjne polskie kolędy w różnych interpretacjach. Nie zabrakło na przykład pastorałki „Oj, Maluśki, Maluśki” wykonanej w stylu bluesowym. Głosy Kariny Przybyszewskiej i Macieja Wolnego współbrzmiały ze sobą świetnie, ale wrażenie robiły również ich wykonania solowe. Oprócz tradycyjnych utworów, zespół „Wino i Chleb” śpiewał również współczesne pieśni i pastorałki. Publiczność usłyszała wzruszające i bogate w treść piosenki, takie jak „Mario, czy już wiesz”, „Kolęda Józefa” czy „Noel” z repertuaru TGD.

Druga część wieczoru należała do Haliny Benedyk. Od pierwszego momentu na scenie czuć było wielką serdeczność i radość artystki oraz jej niesamowity, bezpośredni kontakt z publicznością. Utwory były przeplatane spontanicznymi wspomnieniami, opowiadaniem o sobie z humorem, a także dialogiem z poszczególnymi osobami z widowni. Po wspólnym wykonaniu kilku kolęd, Halina Benedyk zmieniła całkowicie kurs ze świątecznego na włoski i zaprezentowała szereg słonecznych piosenek z płyt „Frontiera” i „Solo Noi”, zaśpiewała również swój przebój „Mamy po 20 lat”, który w 1987 roku na Festiwalu w Opolu zapewnił jej Nagrodę Publiczności. Artystyczna część wieczoru zakończyła się wspólnym wykonaniem pieśni „Barka” – śpiewowi przewodziła Halina Benedyk i zespół „Wino i Chleb”.

Bardzo miłym akcentem było wystąpienie burmistrza miasta i gminy Swarzędz, pana Mariana Szkudlarka i dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu, pani Agnieszki Maciejowicz, którzy podziękowali artystom za występ i złożyli wszystkim obecnym życzenia przedświąteczne. Natomiast po wyjściu z sali koncertowej każdy uczestnik wieczoru otrzymał sympatyczny prezent mikołajkowy.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wspaniałą atmosferę koncertu i mamy nadzieję, że to wspólne kolędowanie stanie się coroczną tradycją oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

źródło: OPS Swarzędz