Ul. Dworcowa zamknięta – utrudnienia!

Jak informuje na swoich stronach UMiG Swarzędz oraz Swarzędzka Komunikacja Autobusowa, w związku z planowanym odtworzeniem nawierzchni ulicy Dworcowej po wykonanej budowie kanalizacji sanitarnej, dnia 16.08.2021 r. ruch drogowy zostanie ograniczony do 50% szerokości pasa drogowego. Następnie dnia 17.08.2021 r. ulica Dworcowa zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów. Proponowany objazd będzie kierowany ul. Wrzesińską, Polną oraz Kościuszki.

W związku z wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu 17 sierpnia zmienią się również trasy autobusów Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.

Linie 412484 (kursy do i z Węzła PKP), 486491492493 i 494 (kursy do i z Węzła PKP), nie będą dojeżdżać do pl. Niezłomnych (przystanek Swarzędz/Rynek będzie dla nich wyłączony) i będą kursować ulicami Polną i Kościuszki.

Linie 494 i 484 (kursy przez Węzeł PKP) będą dojeżdżać ulicami Polną i Kościuszki do Ronda przy dworcu PKP i tam zawracać w stronę ul. Polnej i dalej do swojej trasy.

Linia 498 nie będzie dojeżdżać do pl. Niezłomnych (wyłączony przystanek Swarzędz/Rynek), a czas odjazdu z Węzła PKP w kierunku Rabowic będzie opóźniony o 3 min.

Linia 490 będzie wyjeżdżać z Węzła PKP w ul. Tabaki i dalej ul. Poznańską w kierunku ul. Strzeleckiej i pl. Niezłomnych (nie będzie dojeżdżać do przystanków Swarzędz/Rynek i Swarzędz/Poznańska (Piaski)), a powrót do Węzła PKP będzie realizowany ulicami Wrzesińską, Polną i Kościuszki.

Linia 406 z centrum handlowego ETC nie będzie dojeżdżać do Rynku, tylko bezpośrednio z ul. Kościuszki w kierunku Poznania wjedzie na swoją trasę przy Szkole Podstawowej nr 2 (wiadukt w ul. Polnej). Czas odjazdu z przystanku początkowego będzie opóźniony o 5 min.

Przypominamy również, że od 23 sierpnia rozpoczną się prace przy przebudowie przejścia dla pieszych przy Dworcu PKP, które również będą wpływać na płynność ruchu po północnej stronie torów kolejowych.

zamkniecie dworcowej utrudnienia