Ul. Dworcowa zamknięta – utrudnienia!

Jak informuje na swoich stronach UMiG Swarzędz oraz Swarzędzka Komunikacja Autobusowa, w związku z planowanym odtworzeniem nawierzchni ulicy Dworcowej po wykonanej budowie kanalizacji sanitarnej, dnia 16.08.2021 r. ruch drogowy zostanie ograniczony do 50% szerokości pasa drogowego. Następnie dnia 17.08.2021 r. ulica Dworcowa zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów. Proponowany objazd będzie kierowany ul. Wrzesińską, Polną oraz Kościuszki.

W związku z wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu 17 sierpnia zmienią się również trasy autobusów Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.

Linie 412484 (kursy do i z Węzła PKP), 486491492493 i 494 (kursy do i z Węzła PKP), nie będą dojeżdżać do pl. Niezłomnych (przystanek Swarzędz/Rynek będzie dla nich wyłączony) i będą kursować ulicami Polną i Kościuszki.

Linie 494 i 484 (kursy przez Węzeł PKP) będą dojeżdżać ulicami Polną i Kościuszki do Ronda przy dworcu PKP i tam zawracać w stronę ul. Polnej i dalej do swojej trasy.

Linia 498 nie będzie dojeżdżać do pl. Niezłomnych (wyłączony przystanek Swarzędz/Rynek), a czas odjazdu z Węzła PKP w kierunku Rabowic będzie opóźniony o 3 min.

Linia 490 będzie wyjeżdżać z Węzła PKP w ul. Tabaki i dalej ul. Poznańską w kierunku ul. Strzeleckiej i pl. Niezłomnych (nie będzie dojeżdżać do przystanków Swarzędz/Rynek i Swarzędz/Poznańska (Piaski)), a powrót do Węzła PKP będzie realizowany ulicami Wrzesińską, Polną i Kościuszki.

Linia 406 z centrum handlowego ETC nie będzie dojeżdżać do Rynku, tylko bezpośrednio z ul. Kościuszki w kierunku Poznania wjedzie na swoją trasę przy Szkole Podstawowej nr 2 (wiadukt w ul. Polnej). Czas odjazdu z przystanku początkowego będzie opóźniony o 5 min.

Przypominamy również, że od 23 sierpnia rozpoczną się prace przy przebudowie przejścia dla pieszych przy Dworcu PKP, które również będą wpływać na płynność ruchu po północnej stronie torów kolejowych.