Świetlica w dworcu PKP w Kobylnicy

Zakończyła się adaptacja i wyposażanie pomieszczeń nowej świetlicy urządzonej w budynku dworca kolejowego w Kobylnicy. Wcześniej PKP wykonały gruntowny remont zabytkowego, ponad stuletniego obiektu. Podróżni będą tam mogli korzystać z porządnej poczekalni, kasy i sanitariatów. Pozostałe pomieszczenia, znajdujące się na dwóch kondygnacjach, o powierzchni ok. 240 m kw. znalazły się w dyspozycji naszej gminy. Została w nich urządzona świetlica – znacznie obszerniejsza i bardziej funkcjonalna, niż „stara” znajdująca się w budynku remizy OSP.

Na parterze urządzono przestronną salę ze sceną, jest tam też kuchnia, zaplecze gospodarcze i sanitariaty, na piętrze natomiast (co ważne – w świetlicy jest winda) ulokowano salki przeznaczone m.in. na zajęcia dla dzieci i seniorów.

Łączny koszt wyniósł 665 tys. zł.

W piątek, 10 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie nowej świetlicy. Uświetnił je koncert pt. „Artyści dla Kobylnicy”. Była dobra zabawa i wspólne śpiewy, radość dzieci i dorosłych mieszkańców tego sołectwa, były też liczne gratulacje składane przez gości… 

Źródło: swarzedz.pl