Swarzędzka jadłodzielnia

„Swarzędzka jadłodzielnia” będzie miejscem, gdzie można podzielić się jedzeniem – zgodnie z zasadami funkcjonujących już jadłodzielni (każdy będzie mógł zostawić produkty zdatne do spożycia oraz każdy – na własną odpowiedzialność – będzie mógł bezpłatnie produkty zabrać (na kontenerze „Swarzędzkiej jadłodzielni” zostaną opisane zasady funkcjonowania).

Celem „Swarzędzkiej jadłodzielni”  będzie wsparcie inicjatyw mieszkańców na rzecz ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w gminie Swarzędz. Realizacja  projektu służy promocji niemarnowania żywności, kreowaniu społeczeństwa, które w sposób zrównoważony korzysta z zasobów, inspiracji do mądrego korzystania z żywności. Na potrzeby „Swarzędzkiej jadłodzielni”  zostanie postawiony kontener z witryną chłodniczą i metalowym regałem. Jeszcze w tym roku jadłodzielnia ustawiona zostanie w Swarzędzu, w sąsiedztwie Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Poznańskiej. Na ten cel Wielkopolski Urząd Marszałkowski przeznaczył 20 tys. złotych. Umowę w tej sprawie burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek podpisał 9 listopada.

Przedsięwzięcie pn. „Swarzędzka jadłodzielnia” realizowane jest w ramach „Programu ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025″ i współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

jadlodzielnia 1

Źródło: UMiG Swarzędz