Swarzędz z kolejnym rekordem WOŚP


Po raz kolejny pokazaliśmy WIELKIE SERDUCHO. Na dzień dzisiejszy w Swarzędzu zadeklarowana kwota wynosi rekordowe 432.267,87 zł. Ostateczną kwotę poznamy w przeciągu kilku tygodni, kiedy to otrzymamy od Fundacji WOŚP potwierdzenie rozliczenia sztabu przez bank.

Na tegoroczny wynik składały się między innymi następujące wyniki zbiórki:

  • Wolontariusze i puszki stacjonarne: 244.602,24 (tj. o 65 tys. zł więcej niż rok wcześniej)
  • Licytacje: 141.850,00 ( 23 tys. więcej w porównaniu do 31 Finału)
  • Swarzędzki Bieg WOŚP: 13.493,47 (1 tys. więcej)
  • Loterie fantowe: 10.011,00 (4 tys. więcej niż w 2022)
  • E-skarbonka: na chwilę obecną 42.253 zł

Ale to jeszcze nie koniec…

Przedmioty, których nie udało się zlicytować podczas niedzielnego finału będziecie mogli jeszcze zlicytować na naszych aukcjach Allegro!!! Link poniżej

https://allegro.pl/uzytkownik/SwarzedzWOSP

Jeszcze dziś do północy można również wspierać akcję wpłacając pieniądze na naszą e-Skarbonkę:

https://eskarbonka.wosp.org.pl/huwajoceci

Tradycyjnie podczas swarzędzkiego Finału WOŚP można było wylicytować Złote Serduszko od Fundacji WOŚP. Serduszko zostało wylicytowane za niebagatelną kwotę 42.000 zł. Szczęśliwym posiadaczem serduszka został Pan Bartłomiej Paprocki – gratulujemy!

Oprócz Złotego Serduszka bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in.: replika obrazu Józefa Chełmońskiego „Powrót z kościoła” zlicytowana za 14.000 zł, koszulka Dawida Kownackiego zlicytowana za 5.000 zł., dzień z Bzyk Raider za 2.500, a weekend z nowym ID.BUZZ wylicytowany został za 2.000 zł. Gratulujemy!

Program imprezy obfitował w wiele, bardzo ciekawych punktów.

Po raz 9. wystartował Swarzędzki Bieg WOŚP, który przyciągnął kilkuset biegaczy, a po raz drugi odbył się turniej piłki nożnej dla najmłodszych adeptów tego sportu.

Publiczność bardzo żywiołowo reagowała na koncerty i występy Swarzędzkiej Orkiestry Dętej oraz Chóru Męskiego AKORD. Prawdziwe tłumy przyszły podziwiać swoje pociechy podczas występów grupy baletowej Art.Classica, Przedszkola Tęczowy Port, Sekcji Gimnastycznej Unii Swarzędz oraz sekcji tanecznych i wokalnej Ośrodka Kultury. Na koniec na scenie zaprezentował się Bartek Broniewski z zespołem Offing, dając niesamowity, wspaniały koncert. Każdego z artystów, publiczność nagradzała seriami braw.

Podobnie jak w latach ubiegłych, do wspólnego grania przyłączyły się Swarzędzkie Morsy. Ich wspólna kąpiel w swarzędzkim jeziorze wywołała duże uznanie.

Podczas imprezy funkcjonował kącik zabaw dla dzieci, w którym animatorzy z Maxi Fun zapewnili czas najmłodszym, a o strefę sportową zadbał Organic Fitness.

Swarzędz – dziękujemy!

źródło: swarzedz.pl – Swarzędzki Sztab WOŚP, fot. M.Łuczak, I.Paprzycka