Rabowice – dożynki gminne 2022


Tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się w sobotę, 27 sierpnia na terenie przy świetlicy wiejskiej w Rabowicach. Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 15:20 wejściem uroczystego korowodu i Mszą Świętą.

O godz. 16:20 Zespół Poligrodzianie zaprezentuje obrzęd dożynkowy, na który złożą się między innymi zwyczaje powrozowe, ośpiewanie i otańczenie chleba, dzielenie chleba, czy sypanie ziarnem.

Jako pierwsza na scenie – o godz. 17:30 wystąpi Swarzędzka Orkiestra Dęta, która zagra największe przeboje światowej muzyki rozrywkowej. O godz. 18:15 przed publicznością wystąpi dobrze znana swarzędzanom „Olszyna”. Tę część tegorocznych Dożynek Gminnych zakończy występ Chóru Vivace Canto.

O godz. 19:15 rozpocznie się stand-up Tadeusza Drozdy, znanego szerokiej publiczności prowadzącego i twórcy popularnych programów telewizyjnych.

Dodatkowo o godz. 20:15 usłyszymy koncert wyjątkowego artysty – Piotra Garwolińskiego

O godz. 21:00 zobaczymy główną gwiazdę tegorocznych Dożynek – zespół Shantel. To polska grupa muzyczna z gatunku disco-dance. Ich pierwszym hitem okazał się spontanicznie napisany utwór pod tytułem „A Ty daj”. Debiutanckie single przyniosły zespołowi dużo możliwości i otworzyły drzwi w branży muzycznej.

O godz. 22:00 wystartuje zabawa taneczna – DJ ZET

Dodatkowe atrakcje:

  • każdy będzie mógł postrzelać na Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego i wziąć udział w konkursie,
  • dmuchany plac zabaw dla dzieci,
  • wiele innych.
dozynki rabowice

Źródło: swarzedz.pl