Grypa szaleje – zaszczep się bezpłatnie


blężone przychodnie, nieobecni pracownicy, odwoływane wydarzenia kulturalne – grypa uderzyła ze wzmożoną siłą. Żeby uniknąć tego poważnego zagrożenia lub osłabić skutki działania wirusa, można bezpłatnie się zaszczepić. Taką możliwość ochrony przed grypą daje Metropolia Poznań – szczepienia wykonywane są od godziny 8 do 20 w poznańskim Szpitalu Podolany.

Zespoły szczepiące czekają od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20. Żeby być pewnym terminu w placówce przy ul. Straży Ludowej 37 w Poznaniu, trzeba zarejestrować się na stronie grypa-metropoliapoznan.pl.

W lutym odnotowano w Polsce 737 tys. zachorowań na grypę, czyli trzykrotnie więcej niż rok wcześniej w tym okresie, a dzienne statystyki w marcu wskazują, że chorych w tym miesiącu będzie jeszcze więcej. Widać to także po trudnościach w rejestracji do lekarza rodzinnego i po przepełnionych oddziałach szpitalnych. Specjaliści mówią wprost – trwa drugi szczyt zachorowań w sezonie 2022/23.

Eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy alarmują, że w bieżącym sezonie – względem dwóch poprzednich – spadła liczba zaszczepionych, co ułatwia rozprzestrzenianie się wirusa. Złożyło się na to kilka powodów. Istotnym może być brak ogólnopolskiego programu bezpłatnych szczepień. Istotną rolę odgrywa także poluzowanie zasad higieny (rok temu były jeszcze obostrzenia przeciwkoronawirusowe) i wynikające również z tego poczucie mniejszego zagrożenia chorobami wirusowymi.

Stąd realizowany w centralnej Wielkopolsce program darmowych szczepień jest interesującą propozycją dla tych, którzy dotąd nie zachorowali, a mają częsty kontakt z innymi ludźmi. Metropolia Poznań szczepi bowiem przeciw grypie od sezonu 2019/2020 osoby aktywne zawodowo, w wieku 25-64 lata. Z tej możliwości mogą skorzystać mieszkańcy Poznania, powiatu poznańskiego oraz gmin Śrem, Szamotuły, Oborniki i Skoki. Wakcynację prowadzą zespoły Szpitala Podolany, które działają w siedzibie placówki przy ulicy Straży Ludowej 37 w Poznaniu.

Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 788 929014. Terminarz i warunki zapisów znajdują się na stronie grypa-metropoliapoznan.pl


Wyświetl większą mapę
334443722 663313055802554 6366697773890431591 n