EKOlogiczny Turniej Szachowy


W Swarzędzu w ramach obchodów święta miasta rozegrano EKOlogiczny Turniej Szachowy. W kategorii U8 wygraną została Helena Piechota, w kategorii U12 zwyciężył Franciszek Kwiatek. Z kolei w kategorii U 18 zwyciężył Wojciech Kunal, a w kategorii Open Tomasz Truchel. Zwycięzcy oprócz medali z recyklingu otrzymali bilety na ogólnopolski finał, w którym zmierzą się najlepsi z najlepszych.

Początek tegorocznej majówki okazał się dobrym czasem dla mieszkańców Swarzędza i okolic. A wszystko za sprawą EKO pikniku. W ramach wydarzenia odbył się EKOlogiczny turniej szachowy w trakcie którego 24 uczestników, w czterech kategoriach stanęło w szranki królewskiej gry.

„Bardzo się cieszę, że EKOlogiczny turniej szachowy spotkał się z zainteresowaniem mieszkańców. Królewska gra uczy nie tylko strategicznego myślenia ale także pobudza inteligencję i jest świetną rozrywką. Co ważne, w szachach – tak jak w trosce o środowisko- liczy się każdy ruch oraz dobra strategia działania. EKOlogiczny turniej szachowy to doskonała okazja do tego by edukować o tym jak prawidłowo postępować z elektrycznymi śmieciami. Szachy wykonane z recyklingu elektroodpadów są jednym z wielu przykładów tego, że oddając elektryczne śmieci do profesjonalnych zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jesteśmy w stanie odzyskać z nich cenne substancje i materiały np. metale żelazne, nieżelazne czy tworzywa sztuczne. Z części z nich wykonaliśmy unikatowe szachy z recyklingu” – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Organizatorem turnieju była Fundacja Odzyskaj Środowisko we współpracy z MB Recycling, Elektryczne Śmieci i RLG Polska.