Dopłaty bezpośrednie dla rolników

Do 15 maja rolnicy mogą składać wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach kolejnej kampanii dopłat bezpośrednich. Darmową pomoc w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie udzielają pracownicy Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Do tej pory z bezpłatnego wsparcia doradców WODR w wypełnianiu wniosków skorzystało ponad 1700 rolników.

– Z inicjatywy ministra Henryka Kowalczyka, nasi doradcy za darmo pomagają rolnikom w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie. W związku z tym zapraszam wszystkich rolników do kontaktu z naszymi doradcami w biurach – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Od początku składania wniosków, do wtorku, 4 kwietnia, z bezpłatnej pomocy doradców WODR skorzystało ponad 1700 rolników. Na stronie internetowej Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu (www.wodr.poznan.pl) dostępny jest szczegółowy harmonogram prezentujący gdzie i w jakich godzinach można skorzystać ze wsparcia pracowników WODR.

– Nasi wykwalifikowani doradcy są przygotowani na pomoc rolnikom – zapewnia dyrektor Jacek Sommerfeld.

Nabór wniosków do 15 maja

Nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2023 rok trwa do 15 maja. Dokumenty będzie można dostarczyć również po tym terminie, ale za każdy roboczy dzień opóźnienia płatność będzie pomniejszana o 1 procent. Z kolei korekt we wnioskach bez konsekwencji finansowych będzie można dokonywać do 31 maja. Po tej dacie płatności do powierzchni objętych zmianami będą również obniżane o 1 procent za każdy dzień zwłoki. Zarówno w przypadku składania wniosków, jak i wprowadzania w nich modyfikacji, ostateczny termin to 9 czerwca.

więcej informacji: https://www.wodr.poznan.pl/doradztwo/pomoc-krajowa-i-unijna/doplaty-bezposrednie-gdzie-i-kiedy-zlozyc-wniosek-bezplatna-pomoc-doradcow


ul. Sieradzka 29, 60-163 Poznań,
parter, pok. 121, 122
pon-czw 7-15
Dominika Jurcz tel. 508 752 817