3,5 mln zł dofinansowania na ulicę Sołecką


Ogłoszono wyniki kolejnego naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2024 r. W wyniku rozstrzygniętego konkursu dotyczącego wsparcia lokalnych inwestycji drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Swarzędz otrzymał dofinansowanie w wysokości niespełna 3,5 mln zł na rozbudowę ulicy Sołeckiej Jasinie.

578e3e5863

Inwestycja realizowana będzie na odcinku od ul. Wrzesińskiej do ul. Grudzińskiego tj. na długości 0,7 km. Nowa jezdnia będzie miała szerokość 6,0 m, po obu stronach ulicy zaprojektowano chodniki o szerokości 2 m, a wzdłuż ulicy wykonane zostanie nowe oświetlenie drogowe typu LED. Jezdnia, chodniki i zjazdy wykonane zostaną z betonowej kostki brukowej. Teren pasa drogowego znajdującego się za projektowanymi chodnikami zostanie wyprofilowany oraz obsiany mieszanką traw. Projekt zakłada także budowę progów wyspowych z betonowej kostki brukowej. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na przyszły rok.

► Na liście rezerwowej znalazła się inna swarzędzka inwestycja, która związana jest z budową ulicy Cisowej i przebudową ulicy Wierzbowej w Gruszczynie. Szacunkowa wartość tego zadania to 8,4 mln zł, w przypadku uzyskania dofinansowania 50% sfinansowane zostanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W województwie wielkopolskim rządowym wsparciem w kwocie 409 mln zł objęto 154 inwestycje gminne i 62 zadania powiatowe, natomiast w całym kraju wsparcie w kwocie 4,6 mld zł uzyskało 1 981 zdań gminnych i 688 powiatowych.

źródło: Swarzedz.pl, Foto: Mapillary