32. FINAŁ WOŚP – 28.01.2024 r.: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”


Przed nami  kolejny, tym razem już 32. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Finał dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Swarzędz od wielu lat  przyłącza się do wsparcia tej szlachetnej idei. Przy Ośrodku Kultury działa SZTAB WOŚP, który zajmuje  się przygotowaniami i organizacją Swarzędzkiego Finału.

Finał WOŚP w Swarzędzu cieszy się ogromną popularnością. Na ulicach całej Gminy Swarzędz co roku można spotkać setki kwestujących Wolontariuszy, w hali sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji  odbywają  się przeróżne koncerty i występy artystyczne, a ze Stadionu Miejskiego startują kolejne edycje Swarzędzkiego Biegu WOŚP. Jednym z głównych punktów programu są licytacje, które spotykają się z ogromnym zainteresowaniem i budzą największe emocje – podczas naszych aukcji licytujemy m.in.  Złote Serduszka WOŚP.

Podczas ubiegłorocznego 31. Finału WOŚP udało nam się zebrać ponad  360 tys. zł. Jest to spore osiągnięcie jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że cała gmina liczy łącznie ok. 50 tys. mieszkańców.

Głęboko wierzymy, że 32. Finał okaże się pod tym względem jeszcze lepszy i uda nam się pobić kolejny rekord. Niestety bez wsparcia i zaangażowanie ze strony sponsorów i ludzi dobrej woli nie będzie to możliwe. Przekazane przez was przedmioty czy usługi na licytacje i loterię co roku bardzo mocno przyczyniają się osiągnięcia tak znakomitych wyników.

Liczymy więc na was i podczas obecnej edycji Finału WOŚP. Jeśli chcecie przekazać  na licytację lub loterię ciekawe przedmioty lub usługi, zgłoście się do Swarzędzkiego Sztabu WOŚP.

Czekamy na Was!

Szef Swarzędzkiego Sztabu WOŚP
Filip Przepióra

5918327085