27.09 zamknięcie ul. Piaski! Zmiany w przebiegu linii autobusów!


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, działając jako inwestor kontraktu “Rozbudowa wiaduktu nad ul. Piaski w miejscowości Swarzędz w ciągu drogi krajowej nr 92″,  informuje, że w dniu 27.09.2023 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu polegająca na całkowitym zamknięciu ul. Piaski dla ruchu kołowego i pieszego zgodnie z załączonym schematem.

Ruch pieszy zostanie przekierowany na kładkę dla pieszych nad drogą krajową nr 92.

Przewidywany termin ponownego przywrócenia ruchu w ciągu ul. Piaski: 06.10.2023 r.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie.

Zmiany w przebiegu linii autobusów w związku z zamknięciem przejazdu pod ul. Poznańską (wiadukt Piaski)

Na czas całkowitego zamknięcia dla ruchu ul. Piaski na odcinku od ul. Zapłocie do Dworcowej (pierwsze takie zamknięcie nastąpi w planowanym okresie od 27.09 do 6.10) zmianom będą ulegać trasy przejazdu linii autobusowych normalnie kursujących między Węzłem PKP w Swarzędzu a Rynkiem.

Linie 412, 485, 486, 490, 491, 492, 493 będą miały przystanek początkowy i końcowy na pl. Niezłomnych (podobnie jak przed uruchomieniem węzła przesiadkowego) – odjazdy wg rozkładu dla przystanku Swarzędz/Rynek.

Linia 498 nie będzie przejeżdżać ul. Kościuszki. Jej trasa przebiegać będzie ul. Polną (przystanki przy sklepach Kaufland i Lidl), Wrzesińską, a przystankiem początkowym i końcowym będzie przystanek Swarzędz/Rynek na pl. Niezłomnych.

Linia 484 dla kursów do/z Węzła PKP będzie miała przystanek początkowy i końcowy na pl. Niezłomnych (przystanek Swarzędz/Rynek). Kursy realizowane do/z os. Kościuszkowców będą przejeżdżać przez swarzędzki Rynek i wracać w kierunku ul. Polnej.

Linia 494 w obu kierunkach będzie wjeżdżać z wiaduktu w ciągu ul. Polnej w ul. Kościuszki i dojeżdżać do węzła PKP omijając przystanek Swarzędz/Rynek!

Linia 406 w kierunku Poznania z ul. Kościuszki będzie wjeżdżać na ul. Polną, dalej Wrzesińską do Rynku, gdzie wróci na swoją trasę (przejazd z Rynku w kierunku Polnej).

Prosimy Pasażerów o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przystanku na pl. Niezłomnych, gdyż w niektórych godzinach będzie się tam odbywał wzmożony ruch autobusowy.

6999a621b8

źródło: Swarzedz.pl