1900 PLN za tonę węgla


We wtorek, 22 listopada, Gmina Swarzędz rozpoczęła dystrybucję węgla zgodnie z ustawą z 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Dostawcą węgla jest PGE Paliwa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, a punktem, w którym osoby uprawnione będą mogły odebrać zakupiony węgiel jest Skład Opału mieszczący się w Kobylnicy przy ul. Poznańskiej 101, z którym Gmina Swarzędz zawarła umowę. Jak informuje burmistrz Swarzędza, Marian Szkudlarek, udało się wynegocjować korzystniejszą, niż zapisana w ustawie cenę – na terenie gminy Swarzędz obniżono ją do kwoty 1.900 zł brutto za tonę!

Węgiel już czeka na odbiorców, na wtorek 22 listopada to już 150 ton. Kolejne transporty – na początek kilkaset ton – dotrą do Kobylnicy przed końcem tego tygodnia. – Wszystkie osoby które złożyły wnioski o zakup preferencyjny węgla kamiennego proszone są o oczekiwanie na kontakt ze strony Ośrodka Pomocy Społecznej w Swarzędzu – wyjaśnia burmistrz Marian Szkudlarek. – Drogą telefoniczną lub mailową uzyskają Państwo informację o możliwości płatności za zakupiony węgiel, a także numer sprawy stanowiący tytuł wpłaty.

Informacji na ten temat udziela Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu, tel. 61 651 26 50.

Gmina Swarzędz apeluje także do pozostałych uprawnionych osób, które chciałyby kupić węgiel tą drogą, o jak najszybsze składanie wniosków o zakup preferencyjny paliwa stałego, co umożliwi sprawne zorganizowanie dostaw. Komplet informacji na ten temat oraz wzór wniosku umieszczono na stronie www.swarzedz.pl

Cieszę się, zwłaszcza wobec pierwszego ataku zimy, że udało nam się tak szybko, jako jednej z pierwszych gmin, uruchomić sprzedaż węgla. Mam nadzieję, że będzie on dobrej jakości, bo takie zapewnienia mamy od dostawcy – dodaje burmistrz.

Źródło: swarzedz.pl