XX Jarmark Wielkanocny w Szreniawie pociągiem


Serdecznie zapraszamy na XX Jarmark Wielkanocny w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia 2023 r., w godzinach od 11 do 17.    

Zwiedzający mogą liczyć na bogatą ofertę rękodzieła i wiele atrakcji związanych z tradycjami świąt Wielkiejnocy. Podczas imprezy będzie można przyjrzeć się pracy twórców ludowych i rzemieślników z różnych regionów Polski oraz zakupić ich wyroby, takie jak palmy, pisanki, koszyczki, rzeźby, hafty, biżuterię czy tradycyjne produkty spożywcze. Na jarmarku przypomniane zostaną zwyczaje i obrzędy ludowe związane ze świętami oraz wiosną.

W programie przewidziano m.in.:

  • występy zespołów ludowych
  • wiosenne prace polowe i obrzędy wielkanocne na polu muzealnym
  • pokazy wyrobu białej kiełbasy i wypieku chleba
  • aranżacje stołów wielkanocnych – ziemiańskiego i chłopskiego
  • pokaz pracy kowala

Ponadto zapewnione będą atrakcje dla najmłodszych, takie jak wielkanocne przedstawienie teatralne, zdobienie mazurków, serwetek, pisanek i kartek wielkanocnych, czy zabawy edukacyjne. Odbywać się będą również okolicznościowe wystawy czasowe. Na zwiedzających czekać będą liczne stanowiska handlowe i gastronomiczne oraz konkurs kulinarny.

Najlepszym sposobem na dotarcie do Szreniawy jest skorzystanie z oferty Kolei Wielkopolskich i podróż pociągiem. W dniu 2 kwietnia oprócz pociągów regularnego kursowania uruchomione zostaną 2 dodatkowe pary pociągów w relacji Poznań Gł. – Szreniawa – Poznań Gł. Koszt biletu na przejazd tam i z powrotem wynosi 5 zł. Bilety można nabyć w kasach biletowych oraz bezpośrednio u obsługi w pociągu.

Poniżej rozkład jazdy pociągów dodatkowych, natomiast pociągi regularnego kursowania można sprawdzić tutaj: Poznań – Wolsztyn – Poznań (plik PDF)

RJ Jarmark 2023

Źródło: koleje-wielkopolskie.com.pl