„O swarzędzkich meblach” – gra miejska


Gra miejska „O swarzędzkich meblach” to atrakcja turystyczna umożliwiająca indywidualne zwiedzanie Swarzędzkiego Szlaku Meblowego, a przy okazji miasta. Na szlaku staną nowe tablice informacyjne, opisujące zwiedzane miejsca. Z czasem pojawią się także tajemnicze postacie…

O swarzędzkich meblach – jak zagrać

Możesz grać zarówno w pojedynkę jak i z dziećmi czy znajomymi.

Nasza gra łączy elementy zabawy i wiedzy o historii swarzędzkiego stolarstwa. Poszukiwanie skarbu i radość odkrywania i może stać się prawdziwą, pełną przygód wyprawą. Zabawa polega na przemieszczaniu się po Swarzędzkim Szlaku Meblowym zgodnie z rymowaną instrukcją, opisaną w karcie questowej. Finałem jest odgadnięcie hasła i odkrycie skarbu.

W skrzyni skarbów znajdować się będzie pieczątka, którą trzeba opieczętować kartę questową we wskazanym miejscu. Przejście trasy zajmuje od 45 min do 1 godziny.

O swarzędzkich meblach – skąd wyruszyć

11 września ruszamy spod Pawilonu Cechu Stolarzy Swarzędzkich, gdzie pobrać można karty questowe w godzinach 12:00 – 14:30.

O swarzędzkich meblach – meta

Meta znajdować się będzie na parkingu przy pływalni „Wodny Raj”, na stoiskach Cechu Stolarzy Swarzędzkich oraz Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki. Czas na dotarcie do mety kończy się o godzinie 15:30. Po dotarciu na metę i okazaniu pieczątki questowej każdy otrzyma pamiątkowy upominek.

Gra powstała we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu w ramach serii „Wielkopolskie Questy”.

Partnerzy: Producenci Mebli Swarzędzkich, Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki

Źródło: UMiG Swarzędz