Niezwykłe spotkania „Tuż za domem…”


Od środy, 28 czerwca, W Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki mogą Państwo obejrzeć wystawę fotografii wykonanych tuż za domem przez jednego z naszych mieszkańców, fotografii których motywem jest las i jego bardziej i mniej znani mieszkańcy. Tym lasem jest sąsiadująca z naszą gminą Puszcza Zielonka, stąd wystawę zatytułowano właśnie „Tuż za domem…”.

Autorem zdjęć jest Mariusz Szrajbrowski, fotograf amator, na co dzień pracownik Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz, który chce się dzielić tym co wymyśli, zobaczy i uwieczni..

Uroczysty wernisaż wystawy odbył się 28 czerwca. Pan Mariusz opowiedział o swojej pasji – fotografii przyrodniczej, do której impulsem było piękno polskich Tatr. Pierwszymi zdjęciami, jakie robił były kadry z tatrzańskimi szczytami, a pierwszy kontakt z dzikimi zwierzętami zapewniła (i ciągle zapewnia) mu położona na granicy gminy Swarzędz Puszcza Zielonka. Za  swoje największe fotograficzne spełnione marzenie uważa bieszczadzkie spotkanie z młodym rysiem i jego mamą.

Udział w wernisażu wzięli, między innymi,  przedstawiciele władz Swarzędza – burmistrz Marian Szkudlarek, wiceburmistrz Tomasz Zwoliński oraz sekretarz Agata Kubacka.

Wydruk prac został sfinansowany przez Fundację Ludzki Świat – Mundo Humano oraz Nadleśnictwo Łopuchówko.

Wystawę można obejrzeć w okresie od 28 czerwca do 21 lipca w godzinach otwarcia Centrum.


Wyświetl większą mapę

źródło: swarzedz.pl, fot. Mariusz Szrajbrowski

bf43099bf3