Józefinki powracają


Długi weekend majowy to doskonała okazja do wypoczynku, rodzinnych spotkań, wspólnej zabawy. W tym roku, po kilkuletniej przerwie, wracają popularne Józefinki. To propozycja adresowana do wszystkich pokoleń, każdy bez trudu wybierze dla siebie coś atrakcyjnego.

W niedzielę30 kwietnia zapraszamy na piknik stolarski przy pływalni „Wodny Raj”. Czekać tam będą liczne atrakcje: konkursy, pokazy i warsztaty. Leśny stolarz pokaże nam sposoby obróbki drewna zgodnie z jego naturą, pięknem i właściwościami. Dowiemy się jak odnowić stare lub zniszczone meble i wykonać intarsję. Swoje stoisko zaprezentuje także Cech Stolarzy Swarzędzkich, który pokaże młodzieży, że stolarz to zawód z przyszłością. Tradycyjnie zapraszamy imienników patrona naszego miasta – Józefy i Józefów, by po raz 11-ty wybrać Józefę i Józefa Roku.

Z pewnością dzieci ucieszy Kraina Zabawy – specjalnie dla nich dmuchańce, karuzela, trampolina, zjeżdżalnie.

Nie ma prawdziwego pikniku bez występów artystycznych i muzyki. Posłuchamy i zobaczymy swarzędzkie zespoły: „Olszyna”, Chór Męski Akord, Swarzędzką Orkiestrę Dętą oraz Sekcję Wokalną Ośrodka Kultury, a Mali Poligrodzianie w pokazie „U cieśli Macieja” zaprezentują wiązankę tańców nawiązujących do tradycji stolarskiej.

Piknik zakończy występ gwiazdy – zespołu Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Usłyszymy ich największe przeboje takie jak „Zamigotał świat”, „Ruchome piaski”, „Orła Cień”, „Piosenka księżycowa”, „Pocałuj noc”, czy „Zanim zrozumiesz”. Zespół Varius Manx & Kasia Stankiewicz to wielkie przeboje! To ponad 30 lat popu najwyższej jakości, szlachetnie
i pięknie dojrzewającej twórczości. Ich koncert będzie muzyczną ucztą dla każdego słuchacza.

Do zobaczenia na Józefinkach!

Marian Szkudlarek
Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Jozefinki 2023 pod MEDIA OK

Wyświetl większą mapę