Józefinki już za nami


Długi weekend majowy był doskonałą okazją do wypoczynku, rodzinnych spotkań i wspólnej zabawy. W tym roku, po kilkuletniej przerwie, do Swarzędza wróciły popularne Józefinki.

W niedzielę 30 kwietnia przy pływalni „Wodny Raj” sporo się działo. Odbył się piknik stolarski, podczas którego młodsi i starsi mieszkańcy mieli okazję zobaczyć z bliska, na czym polega praca stolarza. Swoje stoisko zaprezentował Cech Stolarzy Swarzędzkich. Można było zobaczyć, jak odnawia się stare lub zniszczone meble, co to jest intarsja i jak się ją wykonuje. Młodzież mogła przekonać się, że stolarz to zawód z przyszłością.

Można było skorzystać z licznych atrakcji – wziąć udział w konkursach, pokazach i warsztatach. Sporym zainteresowaniem cieszył się leśny stolarz, który zademonstrował sposoby obróbki drewna zgodnie z jego naturą, pięknem i właściwościami.Tradycyjnie spotkali się również imiennicy patrona naszego miasta – Józefy i Józefowie. Wybrano Józefę i Józefa roku, którym Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek wręczył kosze ze słodyczami. Na koniec wszyscy zapozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.Publiczność bawiła się przy występach swarzędzkich artystów. Zaśpiewały: zespób „Olszyna”, Chór Męski Akord oraz członkowie Sekcji Wokalnej Ośrodka Kultury. Zatańczyli Mali Poligrodzianie i zagrała Swarzędzka Orkiestra Dęta.

Dla najmłodszych stanął dmuchany zamek i trampoliny.  Kraina zabawy cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Piknik zakończył się występem gwiazdy – zespołu Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Usłyszeliśmy ich największe przeboje, znane fanom od blisko 30 lat. To były niezapomniane muzyczne chwile ciepło przyjęte przez swarzędzką publiczność.

źródło: Swarzedz.pl