Dni Swarzędza 24-25 czerwca 2023

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na tegoroczne Dni Swarzędza.
To nasza największa impreza – jej oprawa wizualna, a przede wszystkim gwiazdy najwyższego formatu sprawiają, że przyciąga corocznie kilkunastotysięczną publiczność. 

Dwa dni muzyki, radości i dobrej zabawy. Na Polanie przy ul. Strzeleckiej, w dniach  24 – 25 czerwca czekać będą atrakcje dla dzieci i nie tylko, i co najważniejsze – występy popularnych i lubianych artystów polskiej sceny muzycznej.


Wyświetl większą mapę

Już w sobotę wystąpi GrubSon – producent muzyczny, raper i wokalista, łączący gatunki muzyczne
i eksperymentujący ze środkami wyrazu. Każdy jego koncert jest muzycznym wydarzeniem. Utwory artysty to zarówno komentarz społeczny, jak i opowieści o relacjach międzyludzkich, miłości i człowieczeństwie w świecie zdominowanym przez technologię. Jego piosenka „Na Szczycie” jest pierwszym utworem hip-hopowym, który zdobył ponad 100 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

Ponadto nie zabraknie muzyki klubowej o którą zadbają niezastąpieni Kalwi & Remi oraz DJ Wajs!

Niedzielne występy to propozycja dla wszystkich, młodszych i starszych miłośników muzyki. Dla młodszych fanów zaśpiewa Cleo – piosenkarka, autorka tekstów, malarka i projektantka mody. Znana z licznych występów, nie tylko muzycznych, ale również programów rozrywkowych i kampanii reklamowych. Jest laureatką dwóch Superjedynek i dwóch nagród Eska Music Awards, zdobywczynią statuetek na festiwalach TOPtrendy, Lato Zet i Dwójki oraz Polsat SuperHit Festiwal.

Wieczór zakończy koncert nestora polskiej sceny muzycznej – Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów. Krzysztof Cugowski – legendarny rockaman, współtwórca Budki Suflera, ma na swoim koncie wiele znanych przebojów i niezliczoną ilość koncertów na całym świecie. W muzycznej podróży towarzyszy mu Zespół Mistrzów złożony z najwyższej klasy instrumentalistów: gitarzysty Jacka Królika, perkusisty Cezarego Konrada, basisty Roberta Kubiszyna oraz Tomasza Kawałka grającego na instrumentach klawiszowych.

Nie zabraknie też innych wykonawców. Zespół Perfekcyjne Przeboje przeniesie nas w czasy świetności polskiego rocka. Usłyszymy największe przeboje Perfectu:  „Nie płacz Ewka”, czy „Ale wkoło jest wesoło”. Zobaczymy zespół Mała Lady P. – muzyków zainspirowanych dorobkiem zespołu Lady Pank. Wykonywane przez nich covery  to niecodzienny hołd dla ikony polskiej sceny muzycznej.

eRii to solidna porcja soczystego rocka w nowoczesnej odsłonie. Dynamit, który podpala sceny. „…Czasem długo szuka się ludzi, z którymi czujemy się dobrze, czujemy się sobą. Nam się to udało. Połączyła nas muzyka, chociaż według nas najważniejsze jest to, że się lubimy. Kiedy jesteśmy razem wytwarzamy dobrą energię wokół siebie. Rock łączy i tak jest też w naszym przypadku. Zespół powstał w 2017 i po kilku zmianach personalnych i przerwie związanej z pandemią, która na moment podcięła skrzydła, startujemy z nową energią i konsekwentnie realizujemy swoją dźwiękowa ścieżkę…”

Na scenie zaprezentują się również Sekcja tańca i Sekcja wokalna Ośrodka Kultury.

Sobota 24.06.2023

 • 14:00 Piknik
 • 16:00 sekcja wokalna
 • 17:00 Koncert Zespołu eRii
 • 18:30 Perfekcyjne Przeboje
 • 20:00 Grubson
 • 21:30 Kalwi i Remi
 • 22:30 DJ WAJS

Niedziela 25.06.2023

 • 14:00 Piknik
 • 16:00 Sekcja tańca OK
 • 17:00 Mała Lady P.
 • 18:00 Cleo
 • 20:00 Krzysztof Cugowski i Zespół Mistrzów
dni swarzedza plakat 1448x2048 1