X bieg integracyjny w Swarzędzu


Hipoterapia, motocykliści, wyścigi w parach na… nartach biegowych, a także magiczne domki z tektury – to tylko niektóre z atrakcji, które towarzyszyły jubileuszowej edycji biegu integracyjnego„Biegnę dla Was” zorganizowanegow Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Brzechwy w Swarzędzu.Trasę biegu w niedzielę 18 czerwca pokonało ponad 600 uczestników, a wydarzenie jak zawsze byłookazją nie tylko do tego, by miło spędzić czas – za zebrane środki zakupiony zostanie sprzęt rehabilitacyjny dla uczniów swarzędzkiej czwórki.

Niedziela 18.06. upłynęła w swarzędzkiej Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Brzechwy wyjątkowo radośnie. Wśród okrzyków dopingujących nauczycieli i najbliższych, mali zawodnicy wraz z rodzicami pobiegli w 10. edycji biegu integracyjnego „Biegnę dla Was”. Wydarzenie zorganizowała Fundacja „Dzieciaki Czwórki” wraz ze Szkołą i Radą Rodziców SP4 Swarzędz. Wśród wielu lokalnych firm, które wsparły organizację wydarzenia, znalazła się również firma Deceuninck, która od lat angażuje się w działania na rzecz szkoły.

-Bardzo się cieszymy, że firma Deceuninck zaangażowała się w organizację biegu charytatywnego. Współpracujemy już od kilku lat przy okazji różnych akcji i ta współpraca zawsze przynosi wiele pozytywnych emocji. Dziękujemy za wsparcie – razem możemy mieć ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie uczniów szkoły mówi Justyna Gordon, współorganizatorka akcji w Szkole Podstawowej nr 4.

Opłata startowa była jednocześnie cegiełką ofiarowaną na sprzęt rehabilitacyjny dla uczniów SP4. Placówka duży nacisk kładzie na rozwój fizyczny, który przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie wszystkich zmysłów.Jak podkreślają organizatorzy akcji, wyznaczoną trasę biegu można było pokonać biegnąc lub maszerując, niezależnie od poziomu zaawansowania. W końcu nie chodziło o wynik czy tempo, ale o pomoc udzielaną uczniom szkoły.Po biegu tradycyjnie odbył się rodzinny piknik, gdzie na wszystkich uczestników czekał poczęstunek, animacje i konkursy z nagrodami. Na stoisku belgijskiego producenta profili okiennych i drzwiowych dzieci uczyły się poprzez zabawę, że pewne materiały mogą zostać ponownie wykorzystane, zamiast trafić do wyrzucenia. Wśród zaproponowanych atrakcji animatorzy zaproponowali m.in. budowaniekolorowych instrumentów muzycznych do przywoływania deszczu oraz – tematycznie – tekturowych domków, które cieszyły się szczególną popularnością.

Nasza firma chętnie angażuje się w inicjatywy proponowane przez naszych pracowników oraz w życie lokalnej społeczności – szczególnie, jeżeli przyświeca temu szczyty cel. To nie pierwszy raz, kiedy współpracujemy ze Szkołą Podstawową nr 4 w Swarzędzu i cieszymy się z możliwości uczestniczenia w tak wyjątkowym wydarzeniu. Z wielką przyjemnością wsparliśmy nauczycieli i rodziców uczniów w zorganizowaniuatrakcji podczas biegu i rodzinnego pikniku dodaje Sylwia Gołuchowska, HR Director w Deceuninck Poland.

Deceuninck Poland od lat wspiera Szkołę Podstawową nr 4, organizując m.in. wyprawki dla uczniów i akcje charytatywne wśród swoich pracowników. Pochodząca z Belgii firma zajmuje się produkcją profili z PVC do okien i drzwi, od przeszło20 lat ma swoją siedzibę w podpoznańskim Jasinie, a na polskim rynku obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia działalności.