Szkoły promujące zdrowie w Swarzędzu z certyfikatem


19 stycznia 2023 r. w Ministerstwie Edukacji i nauki odbyła się Gala wręczenia Krajowych Certyfikatów Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie. Certyfikaty zostały przyznane przez Ministra Edukacji i Nauki na podstawie rekomendacji, Centralnej Kapituły działającej przy Ośrodku Rozwoju Edukacji.

Program „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie” realizowany jest w Polsce od 1992 r. Koncentruje się przede wszystkim na promowaniu zdrowego stylu życia. Cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ jego podstawowe założenia dobrze wpisują się w dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą rolę przedszkola i szkoły. Placówki przystępują do programu „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie” dobrowolnie. Decyzję podejmuje rada pedagogiczna po konsultacji z przedstawicielami społeczności przedszkolnej czy szkolnej, w tym z rodzicami.

Podczas czwartkowych uroczystości wiceminister Marzena Machałek wręczyła dyrektorom 14 przedszkoli i 33 szkół – Krajowe Certyfikaty Przedszkole Promujące Zdrowie i Szkoła Promująca Zdrowie. Wśród nagrodzonych znalazły się trzy szkoły z województwa wielkopolskiego, w tym dwie szkoły podstawowe z naszej gminy – Szkoła Podstawowa nr 4 im. J. Brzechwy i Szkoła Podstawowa nr 1 im. S. Staszica w Swarzędzu.

Serdecznie gratulujemy otrzymania certyfikatów.