Studencki konkurs na nowy Rynek w Swarzędzu rozstrzygnięty!


Studencki konkurs, o którym pisaliśmy w marcu w artykule Rynek w Swarzędzu do zagospodarowania na nowo? został rozstrzygnięty!

Gmina Swarzędz wspólnie z Wydziałem Architektury i Urbanistyki Politechniki Poznańskiej zorganizowała studencki konkurs urbanistyczny pt. „Studium funkcjonalno – przestrzenne zagospodarowania Rynku w Swarzędzu”. Jury pod przewodnictwem dra hab. arch. Roberta Asta, prof. PP, składające się z pracowników naukowych (dr hab. inż. arch. Przemysław Biskupski, prof. PP), władz (Pierwszy Zastępca Burmistrza Grzegorz Taterka, Sekretarz Gminy Agata Kubacka), radnych (Przewodnicząca Radym Miejskiej Barbara Czachura, Anna Tomicka, Piotr Baranowski, Wojciech Kmieciak) i pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu (kierownicy wydziałów: Architektury i Urbanistyki – Jędrzej Cesar, Inwestycji – Bartłomiej Majchrzak, Infrastruktury Drogowej – Alicja Smelka, Promocji – Izabela Paprzycka). Jurorem referentem – Sekretarzem Konkursu był dr inż. arch. Krzysztof Borowski – prof. PP

Wybór nie był łatwy, bo wizjonerskich projektów zasługujących na uwagę przygotowano wiele. Ostatecznie I miejsce zajął Michał Kacprzyk, II – zespół w składzie Paulina Szadko i Natalia Dziura, III – Dominika Bodetko i Antoni Foltyn, a dwa wyróżnienia przypadły zespołom w składzie: Maria Kecman – Roksana Kubaszewska oraz Zuzanna Mitera – Zuzanna Sezonow.

Wystawa prac konkursowych, połączona z wyborem najlepszych i ogłoszeniem wyników, odbyła się we wtorek, 21 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 2 w Swarzędzu.

Jestem przekonany, że propozycje przedstawione w pracach konkursowych staną się inspiracją do dalszych działań mających na celu rewitalizację naszego Rynku. Wkrótce przedstawimy Państwu prace konkursowe studentów, aby nasi Mieszkańcy także mogli wybrać swojego faworyta.

– powiedział burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek.

Źródło: swarzedz.pl