Ulica Piaski – zamknięcie od 11 marca


Firma Strabag Sp. z o.o. informuje, że w dniu 11 marca wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu polegająca na całkowitym zamknięciu ul. Piaski dla ruchu kołowego i pieszego zgodnie z załączonym schematem. Ruch pieszy zostanie przekierowany na kładkę dla pieszych nad drogą krajową nr 92. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie. Przywrócenie ruchu w tym miejscu przewidziane jest na 12.03.2024 r.

Funkcjonowanie Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej na czas zamknięcia przejazdu ul. Piaski pod drogą krajową nr 92

Na czas całkowitego zamknięcia dla ruchu ul. Piaski na odcinku od ul. Zapłocie do Dworcowej zmianom będą ulegać trasy przejazdu linii autobusowych normalnie kursujących między Węzłem PKP w Swarzędzu a Rynkiem.

Linie 412485486490491492493 będą miały przystanek początkowy i końcowy na pl. Niezłomnych (podobnie jak przed uruchomieniem węzła przesiadkowego) – odjazdy wg rozkładu dla przystanku Swarzędz/Rynek.

Linia 498 nie będzie przejeżdżać ul. Kościuszki. Jej trasa przebiegać będzie ul. Polną (przystanki przy sklepach Kaufland i Lidl), Wrzesińską, a przystankiem początkowym i końcowym będzie przystanek Swarzędz/Rynek na pl. Niezłomnych.

Linia 484 dla kursów do/z Węzła PKP będzie miała przystanek początkowy i końcowy na pl. Niezłomnych (przystanek Swarzędz/Rynek). Kursy realizowane do/z os. Kościuszkowców będą przejeżdżać przez swarzędzki Rynek i wracać w kierunku ul. Polnej.

Linia 494 w obu kierunkach będzie wjeżdżać z wiaduktu w ciągu ul. Polnej w ul. Kościuszki i dojeżdżać do węzła PKP omijając przystanek Swarzędz/Rynek!

Linia 406 w kierunku Poznania z ul. Kościuszki będzie wjeżdżać na ul. Polną, dalej Wrzesińską do Rynku, gdzie wróci na swoją trasę (przejazd z Rynku w kierunku Polnej).

Prosimy Pasażerów o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przystanku na pl. Niezłomnych, gdyż w niektórych godzinach będzie się tam odbywał wzmożony ruch autobusowy.

źródło swarzedz.pl /ms/