Punkt Szczepień Powszechnych w Swarzędzu już działa!


12 maja rozpoczął działalność Punkt Szczepień Powszechnych w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. św. Marcina 1.  Rejestracja na szczepienia cały czas trwa.

– Zachęcam wszystkich do szczepienia się przeciw Covid-19. Teraz możemy to zrobić wygodnie, na miejscu w Swarzędzu – mówi burmistrz Swarzędza, Marian Szkudlarek, z którego inicjatywy uruchomiono tę placówkę. – Jesteśmy w stanie zaszczepić od 500 do 1000 osób dziennie, zależnie od wielkości dostaw szczepionek. W hali sportowej przy ul. św. Marcina przygotowaliśmy 4 stanowiska obsługiwane przez specjalistyczne  zespoły szczepienne szpitala Podolany z Poznania. Zachęcam do rejestracji na szczepienie w Swarzędzu, a jest to zaproszenie zarówno dla mieszkańców naszej gminy, jak i wszystkich innych chętnych.  Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanych w zorganizowanie w naszym mieście Punktu  Szczepień Powszechnych. Dziękuję wolontariuszom, strażakom, pracownikom UMiG oraz SCSiR, a także przyjaciołom ze Stowarzyszenia Metropolia Poznań i Starostwa Powiatowego w Poznaniu, dzięki którym możemy skutecznie chronić się przed śmiertelnym zagrożeniem, jakie od ponad roku niesie nam Covid-19 – dodaje burmistrz Marian Szkudlarek.

Na szczepienie można zapisać się na kilka sposobów:

  • poprzez całodobową i bezpłatną infolinię – 989,
  • elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
  • wysyłając SMS o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333,

Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin szczepienia. Następnie otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty. Do rejestracji nie potrzebujemy żadnych dodatkowych danych czy dokumentów – wystarczy, że podamy swój nr PESEL.

UWAGA! Terminy i godziny szczepień uzależnione są od dostaw szczepionek.

Przypominamy, że od 10 maja 2021 ruszyła rejestracja na szczepienie przeciw Covid-19 dla wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 latDla osób, które 18. urodziny będą obchodziły w kolejnych dniach, e-skierowania na szczepienia będą wystawiane w dniu ukończenia pełnoletności.

źródło: swarzedz.pl
fot. I. Paprzycka