Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych


W dniach 29.10 – 1.11 Swarzędzka Komunikacja Autobusowa będzie kursować wg następującego rozkładu jazdy:

Piątek, 29.10 – Roboczy rozkład jazdy z przewidywanymi opóźnieniami na liniach dojeżdżających do Poznania (wzmożony ruch w rejonie cmentarza na Miłostowie);

Sobota, 30.10 – Sobotni rozkład jazdy, ze zmianą trasy linii 412 związaną z zamknięciem jednego kierunku (w stronę Śródki) na ul. Gnieźnieńskiej. Autobus będzie kursować ul. Bałtycką i Gdyńską;

Niedziela, 31.10 – Świąteczny rozkład jazdy, ze zmianą trasy linii 412 związaną z zamknięciem jednego kierunku (w stronę Śródki) na ul. Gnieźnieńskiej. Autobus będzie kursować ul. Bałtycką i Gdyńską;

Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza na Miłostowie w weekend 29.10-2.11

ul. Warszawska od 30.10 do 1.11 będzie zwężona do jednego pasa w obu kierunkach w celu umożliwienia parkowania na lewych pasach od ul. Mogileńskiej do węzła Antoninek. Na wniosek policji zmiany te mogą zostać wprowadzone już w piątek 29.10.

Przez cały weekend przy wjeździe na cmentarz od ul. Warszawskiej obowiązywać będą ograniczenia ruchu pojazdów i parkowania oraz wyznaczony będzie parking „kiss & ride”. Przy wejściu na cmentarz w dzień czynne będzie przejście dla pieszych przez obie jezdnie.

We wtorek 2.11 nadal zwężona będzie jezdnia ul. Warszawskiej w stronę miasta i możliwe będzie parkowanie w pasie rozdziału od stacji paliw do ul. Mogileńskiej. Zamknięte natomiast zostanie tymczasowe przejście dla pieszych przy wejściu na cmentarz.

Ulica Gnieźnieńska w dniach 30-31.10 będzie jednokierunkowa od zakładów „Nivea” do ul. Bałtyckiej, a w 1.11 – jednokierunkowa na całym odcinku od ul. Gdyńskiej do ul. Bałtyckiej.

Na lewym pasie ul. Gnieźnieńskiej dostępne będą miejsca parkingowe: w sobotę i niedzielę – od „Nivea” do ul. Bałtyckiej, a w poniedziałek 1.11 – od ul. Gdyńskiej do ul. Bałtyckiej.

Źródło: https://zdm.poznan.pl/pl/zmiany-organizacji-ruchu-w-okresie-wszystkich-swietych

Uwaga! Zmiany tras autobusów SKA od 2.11!

Jednocześnie informujemy, że od 2.11 zostanie zamknięty dla ruchu odcinek ul. Średzkiej od ul. Polnej do Kórnickiej, co spowoduje wyłączenie z użytkowania przystanku Swarzędz/POŁUDNIOWA/ŚREDZKA. Objazd dla autobusów będzie przebiegał ul. T. Staniewskiego z wykorzystaniem wszystkich pośrednich przystanków na odcinku od ronda Średzka/Rabowicka do powrotu na trasę (ul. Nowowiejska). Zostanie uruchomiony przystanek Swarzędz/ZŁOTA na ul. Staniewskiego z obowiązkowym zatrzymaniem pojazdu, a pozostałe przystanki pośrednie zlokalizowane na ul. Kórnickiej i Średzkiej będą przystankami „na żądanie”.

Na liniach 405, 406, 407, 484 i 494 czasy odjazdów dla przystanków położonych za zamkniętym odcinkiem ul. Średzkiej przesuną się o min. 4 minuty.

Przystanki linii 499 wzdłuż ul. Kórnickiej zostaną wyłączone w obu kierunkach, a linia ta będzie korzystać z przystanków przy ul. Staniewskiego i Średzkiej (do ronda przy ul. Rabowickiej). Linia 497 w stronę Os. Leśnego będzie skręcać z ul. Średzkiej w Staniewskiego i dalej Kórnicką do Nowowiejskiej.

Źródło: UMiG Swarzędz