XI Miodowe Lato w Skansenie coraz bliżej

Już 4 sierpnia odbędzie się wyjątkowa impreza dla pasjonatów pszczół. Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu zaprasza na jedenastą edycję „Miodowego Lato w Skansenie”.

Impreza kulturalno-edukacyjna skierowana jest dla wszystkich którzy chcą poznać tajniki życia pszczół i dowiedzieć się, jak powstaje miód i inne produkty pszczele w pasiece. W trakcie pikniku bartnik dokona wspinaczki na drzewo do barci po miód. Będą również pokazy pracy pszczelarzy przy podbieraniu miodu z ula, wirowaniu miodu i innych prac w pasiece.

W ramach programu ,,Z Kujawskim pomagamy pszczołom” w tym dniu będzie można w muzeum dowiedzieć się jak indywidualnie pomagać zagrożonym wyginięciem pszczołowatym, wziąć udział w konkursie plastycznym i otrzymać w nagrodę przydatne gadżety nawiązujące do pszczelego święta. Widzowie zapoznani zostaną z leczniczymi, dietetycznymi i kulinarnymi właściwościami miodu i pozostałych produktów pszczelich.

W trakcie pikniku odbędzie się również kiermasz miodu i innych produktów pszczelich oraz giełda sprzętu pszczelarskiego. Na kiermaszu ludowym towarzyszącym piknikowi twórcy ludowi i rzemieślnicy zaprezentują swoje niepowtarzalne wyroby wykorzystujące motywy zaczerpnięte z życia pszczół.

Na scenie pokazom pszczelarskim i kiermaszom towarzyszyć będą występy artystyczne. Najmłodszych widzów rozbawi kolorowy klaun Mateusz. Grupa „Gród Pobiedziska” zaprezentuje żywą lekcję historii z użyciem machin oblężniczych. Nie zabraknie muzyki i śpiewu. Usłyszymy piękne arie z operetek w wykonaniu solistów z teatru muzycznego oraz koncerty utalentowanych piosenkarek Marzeny Kurpisz i Eweliny Tyranowskiej. Nie zabraknie akcentów regionalnych w wykonaniu zespołu „Olszyna” i kabaretu „Cellulit” ze Swarzędza.

Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje, w tym malowanie twarzy i zabawę z pszczółkami „Zręczne Pszczółki”. Odbędzie się konkurs dla dzieci na najładniejszy strój pszczółki lub trutnia. Wszystkie dzieci w przebraniu mają wstęp bezpłatny na piknik. Najładniej przebrane dzieci otrzymają nagrody.

Wydarzenie to będzie trwało od 11:00 do 17:00, a wejściówki mają kosztować od 2 do 5 złotych. Z tym, że dzieci do 7 lat mają zapewniony wstęp bezpłatny. Impreza jest realizowana dzięki dotacji Miasta i Gminy Swarzędz. Partnerem w realizacji pikniku jest Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu.

jp / komunikat prasowy organizatora

 

Reklama