Wygrane trzech swarzędzkich drużyn

W ten weekend trzy zespoły piłkarskie z gminy Swarzędz rozegrały mecze o stawkę. Unia odniosła zwycięstwo nad Kotwicą Kórnik w IV lidze, a Meblorz i Antares Zalasewo wygrały swoje spotkania w poznańskim Pucharze Polski.

Boiskowe zmagania ekip z naszej gminy zapoczątkował Antares. Klub z Zalasewa w piątkowy wieczór pokonał na wyjeździe Błękitnych Owińska 3:1. Tym samym awansował do pierwszej rundy regionalnego Pucharu Polski, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą meczu Jurand Koziegłowy – Złoci Złotkowo.

Jako druga grała Unia. “Niebiesko-biali” wraz z kórnickim klubem stworzyli w sobotnie popołudnie ciekawe widowisko. W pierwszej połowie lepsza była Kotwica, która prowadziła 2:0. Drugą odsłonę całkowicie zdominowali jednak Unici i ostatecznie zmiażdzyli kórniczan 6:2. Tak okazałe zwycięstwo dało podopiecznym Pawła Boryczki drugą pozycję w tabeli IV ligi po zakończeniu pierwszej serii gier.

Meblorz nie mógł być gorszy od innych i także wygrał swoje spotkanie. W rundzie wstępnej PP bez większych problemów rozprawił się Rożnovią Rożnowo 5:0. Warto odnotować, że cztery bramki w tym meczu zdobył Marek Kulczak, który ostatnio grał w Piaście Kobylnica.

Jan Piechota

Reklama