W gminnych derbach górą Unia

Gdyby mecze piłkarskie trwały tylko 45 minut, to mecz “Dumy Swarzędza” z LZS-em zakończyłby się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie Unici jednak wyraźnie przeważali i wygrali 4:0.

Podczas wyrównanej pierwszej odsłony spotkania nie działo się zbyt wiele. Obie drużyny przez długi czas rozgrywały piłkę w obronie lub w środku boiska, rzadko zagrażając drużynie przeciwnej.

Na początku spotkania jeden z zawodników Piasta miał sytuację sam na sam, ale strzelił koło bramki. Po drugiej stronie swoje okazje mieli Gerard Pińczuk oraz zawodnik testowany. Niemniej im również zabrakło precyzji.

W przerwie trener Kniat wymienił niemal całą jedenastkę. Unici, którzy pojawili się na placu gry przyspieszyli tempo rozgrywania akcji w ofensywie.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 48. minucie w polu karnym gości do piłki dopadł Krystian Pawlak. Jeden z piłkarzy Piasta wpadł w “Pawlusa”, ale ten zanim się wywrócił zdołał jeszcze wbić futbolówkę do bramki i było 1:0.

Niespełna trzy minuty później blisko trafienia był Patryk Pawłowski. Niestety “Patrol” strzelił w boczną siatkę. Co nie udało się bocznemu obrońcy SKS-u, tego dokonał w 62. minucie po raz drugi Pawlak. Napastnik Unii wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Jana Paczyńskiego i głową skierował piłkę do bramki.

W 66. minucie było już 3:0. Zawodnik testowany ze skrzydła podał do środka boiska, konkretnie do Igora Jurgi, który z kilku metrów strzelił gola.

Trzy bramki nie nasyciły swarzędzan, którzy atakowali coraz śmielej. Dwadzieścia minut przed końcem Gerard Pińczuk zagrał do zawodnika testowanego, który podwyższył prowadzenie niebiesko-białych.

Bardzo bliscy wpisania się na listę strzelców byli jeszcze Paczyński i Pawłowski, ale ich atomowe uderzenia odbiły się od poprzeczki. Ostatecznie więc w sparingowych derbach gminy Unia pokonała Piasta 4:0.

Unia Swarzędz – Piast Kobylnica 4:0 (0:0)

Bramki: Krystian Pawlak (48′, 62′), Igor Jurga (66′), zawodnik testowany (71′).