Swarzędzkie szkoły nie zostaną zamknięte

Dzisiaj poznański magistrat zarekomendował zamknięcie szkół na najbliższe dwa tygodnie. Wiele osób spodziewało się podobnej decyzji w Swarzędzu, ale “brak jest merytorycznego uzasadnienia dla zawieszenia zajęć w placówkach oświatowych” – czytamy w komunikacie wydanym przez burmistrza.

Komunikat pojawił się dzisiaj na stronie internetowej oraz facebookowym fanpage’u swarzędzkiego magistratu. Burmistrz Marian Szkudlarek podjął decyzję o niezamykaniu szkół “po posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Swarzędzu”.

Jednocześnie zaapelował do rodziców “aby z uwagą obserwowali zdrowie swoich dzieci i – w przypadku stwierdzenia niepokojących objawów (np. nieżyty górnych dróg oddechowych) – natychmiast zasięgali porady lekarskiej lub zgłosili ten fakt do Państwowej Inspekcji Sanitarnej”.

Gospodarz miasta i gminy zwrócił także uwagę na to, by “szczególną troską otoczyć osoby starsze, należące do grupy podwyższonego ryzyka”.

Pełny treść komunikatu dostępna poniżej.

 

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Swarzędz! W związku z doniesieniami na temat rosnącego zagrożenia koronawirusem czuję się w obowiązku przekazać Państwu następujące informacje.

Po posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Swarzędzu stwierdzamy, że brak jest merytorycznego uzasadnienia dla zawieszenia zajęć w placówkach oświatowych. Równocześnie apeluję do rodziców, aby z uwagą obserwowali zdrowie swoich dzieci i – w przypadku stwierdzenia niepokojących objawów (np. nieżyty górnych dróg oddechowych) – natychmiast zasięgali porady lekarskiej lub zgłosili ten fakt do Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Proszę również, aby szczególną troską otoczyć osoby starsze, należące do grupy podwyższonego ryzyka.

Równocześnie apeluję o rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny i profilaktyki zdrowotnej oraz przestrzeganie procedur postępowania związanych z koronawirusem. Znajdą je Państwo TUTAJ . Proszę o stosowanie się do wszelkich zaleceń służb sanitarnych.

Podjąłem również decyzję o rezygnacji z organizacji na terenie naszej gminy imprez gromadzących większą liczbę osób, zwłaszcza w zamkniętych pomieszczeniach.

Dalsze decyzje będą zależały od rozwoju sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Proszę o zachowanie spokoju i śledzenie informacji zamieszczanych na www.swarzedz.pl oraz na oficjalnym profilu facebookowym Swarzędza.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

źródło: swarzedz.pl

fot. pixabay.com

Reklama