Swarek z kolejnym sukcesem!

UKS Swarek Swarzędz wygrał Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w hokeju na trawie i został mistrzem strefy północnej w sezonie 2016/2017. Tym samym dziewczyny powtórzyły sukces zespołu chłopców sprzed tygodnia.

17.09.2017 w Toruniu odbył się turniej finałowy Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek. Do rozgrywek w wyniku eliminacji zakwalifikowało się 5 najlepszych zespołów strefy północnej, obejmującej swoim zasięgiem województwa wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i łódzkie. Do walki stanęły drużyny: Hokej Start Brzeziny, Pomorzanin Toruń, AZS Politechnika Poznańska, AZS AWF Poznań oraz UKS Swarek Swarzędz.

Swarzędzki zespół w pierwszym spotkaniu zmierzył się z obrońcą tytułu – drużyną Hokej Start Brzeziny. Brzezinianki od lat należą do najlepszych zespołów kobiecych w Polsce. Mecz był bardzo wyrównany, do ostatniej minuty utrzymywał się wynik remisowy 1:1, kiedy to Swarek przeprowadził zabójczą akcję i strzelił bramę na 2:1.

Dwa kolejne spotkania to pokaz siły swarzędzkiego zespołu. Dziewczyny urządziły sobie strzelecki festyn i wygrały z zespołami AZS AWF Poznań 11:0 oraz Pomorzaninem Toruń 9:0. Zaskakujące były zwłaszcza rozmiary drugiego zwycięstwa, gdyż Pomorzanin do meczu ze Swarzędzem spisywał się bardzo dobrze, remisując m.in. z Politechniką Poznańską 1:1.

W ostatnim meczu, spotkały się dwie najlepsze drużyny turnieju Swarek i AZS Politechnika. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Obie drużyny pokazały znakomity poziom. Zasłużenie wygrał Swarek 3:2, który od początku do końca meczu miał optyczną przewagę.

Wygrana w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek to największy hokejowy sukces dziewcząt w historii swarzędzkiego klubu. Po raz pierwszy od wielu lat jeden klub „zgarnął” tytuł mistrzowski zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.