Swarek mocny również w kategoriach dzieci

Znakomitą formę zaprezentowały najmłodsze drużyny Swarka Swarzędz, które zdominowały pierwszy turniej GRAND PRIX Wielkopolski w hokeju na trawie. Swarzędzanie wygrali turniej w obu kategoriach wiekowych: zarówno dzieci (rocznik 2007), jak i skrzatów (2009)!

23.09.2017 w Gnieźnie odbył się pierwszy turniej z cyklu Grand Prix Dzieci w hokeju na trawie. Rozgrywki w tym roku odbywają się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci (rocznik 2007), jak i skrzatów (2009).

W kategorii dzieci Swarek reprezentowany był przez dwie drużyny: chłopców i dziewcząt. Oba zespoły zakończyły eliminacje z kompletami zwycięstw i awansowały do ścisłego finału. Chłopcy w eliminacjach  pokonali UKS SP26 Poznań 5:0, MKS 2 Środa Wlkp. 4:0,  Stellę Gniezno 8:0, UKS Pobiedziska Letnisko 1:0. Dziewczyny z kolei wygrały  z AZS AWF Poznań 3:0, WKS Grunwald Poznań 3:0 oraz KS Lipno Stęszew 1:0.

Runda finałowa, w której systemem każdy z każdym zagrały 3 najlepsze zespoły turnieju, rozpoczęła się od „bratobójczego” pojedynku pomiędzy chłopcami a dziewczętami Swarka. Pomimo optycznej przewagi, jaką uzyskały dziewczyny żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. Mecz zakończył się remisem 0:0. W drugim spotkaniu dziewczyny Swarka przegrały z MKS Środa Wielkopolska 0:1, nie wykorzystując wielu dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Ostatni mecz to „koncertowa” gra chłopców, którzy pokonali średzian aż 4:0!

W kategorii skrzatów turniej również wygrali chłopcy Swarka. W eliminacjach pokonali UKS SP26 Poznań 4:0, AZS AWF Poznań 3:0 oraz MKS Środa Wielkopolska 3:0. W półfinale wygrali z KS Lipno Stęszew 1:0, a w finale z LKS Rogowo 2:1.

Warto odnotować, że piąte miejsce w zawodach skrzatów zdobyły swarkowe dziewczęta, które również zaprezentowały się bardzo dobrze.

Klasyfikacja medalowa:

Kategoria dzieci: 1. UKS Swarek Swarzędz – chłopcy, 2. MKS Środa 1 Wielkopolska, 3. UKS Swarek Swarzędz – dziewczyny

Kategoria skrzatów: 1. UKS Swarek Swarzędz – chłopcy, 2. LKS Rogowo, 3. KS Lipno Stęszew