Ścieżka nad Jeziorem Swarzędzkim – umowa podpisana!

To już pewne – odwieczne spory na tzw. dolnej ścieżce między pieszymi, a rowerzystami przejdą do historii. W listopadzie gotowa będzie całkowicie nowa, oświetlona ścieżka. Wykonawcą inwestycji będzie swarzędzkie Budownictwo Drogowe KRUG, która podjęła się tego zadania za niespełna 2,5 mln zł.

Jak podaje oficjalna strona internetowa UMiG w Swarzędzu, projekt tej inwestycji zakłada budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Jeziora Swarzędzkiego od tzw. „parku botanicznego” w okolicy ul. św. Marcina do ul. Cieszkowskiego. Ścieżka, o długości prawie 1350 m, przebiegać będzie trasą istniejącego już starego chodnika nad brzegiem Jeziora Swarzędzkiego. W ramach tego zadania wybudowany zostanie dwumetrowy chodnik z kostki brukowej dla pieszych oraz tej samej szerokości dwukierunkowa ścieżka rowerowa o nawierzchni asfaltowej. Ponadto, na całej długości ścieżki, zamontowane zostanie oświetlenie z nowoczesnymi oprawami typu LED. Wzdłuż ścieżki ustawione będą ławki, kosze, tablice edukacyjne itd.

Uwagę zwraca zwłaszcza nawierzchnia asfaltowa dla ścieżki rowerowej – w naszej gminie to swego rodzaju nowość, a jest to coś, co powinno być na porządku dziennym przy tego typu ścieżkach. Z pewnością inwestycja zadowoli nawet najbardziej wymagających, a piękne miejsce na mapie naszego miasta zyska jeszcze więcej blasku.